1

I doczekaliśmy się! Nie tylko Kraków ma swój konkurs szopek. 5 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury – Centrum Kultury w Olkuszu odbyło się rozstrzygnięcie I Olkuskiego Konkursu Szopek i Wianków Bożonarodzeniowych. Konkurs przeznaczony był dla szkół podstawowych; każda mogła zgłosić jeden zestaw złożony z wianka i szopki. Napłynęły piękne prace. Niektóre z nich wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły, zawierające mistrzowsko zminiaturyzowane przedmioty – pod tym względem prawdziwym arcydziełem jest szopka zaprezentowana przez Szkołę Podstawową z Braciejówki. Najokazalsza szopka wykonana jest w większości z zapałek… iście benedyktyńska praca.

2

Nagrodzone szopki tworzą malowniczą wystawę zaaranżowaną przez Klaudię Zub-Piechowicz. Spotkanie otworzyła Grażyna Praszelik-Kocjan, Kierownik Działu Muzealno-Regionalnego niezwykle ciekawym i barwnym wykładem o historii i tradycji szopek.

3

Potem nastąpiło rozdanie nagród; jury w składzie: Klaudia Zub-Piechowicz oraz Wioletta Sarota-Stach wybrało zwycięskie prace:
I miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 4 w Olkuszu,
II miejsce ex aequo: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu i Szkoła Podstawowa w Braciejówce,
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Witeradowie.
Dodatkowa prezentacja: Szkoła Podstawowa w Gorenicach.

4

Jako nagrody szkoły otrzymały karnety do muzeów oraz udostępnienie Padoku na ognisko integracyjne pod Zamkiem w Rabsztynie.
Młodzież szkolna, po obejrzeniu ekspozycji, popijała zimową herbatę zagryzaną ciasteczkami i już miała pomysły na przyszłoroczny konkurs.
Szopki będą ozdobą wigilii mieszkańców na Rynku 17 grudnia.
Warto obejrzeć tę niezwykłą wystawę – zapraszamy w godzinach otwarcia do 18 stycznia 2018 roku – MOK-Centrum Kultury, ul. Szpitalna 32.

MOK Olkusz

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze