psse jesień w lesie 2017

W dniu 5 grudnia 2017 roku w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olkuszu odbyła się konferencja pod hasłem „Dbam o środowisko” poświęcona ekologii, ochronie środowiska naturalnego oraz umiejętności korzystania z dobrodziejstw natury. W konferencji udział wzięli uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu powiatu olkuskiego, którzy jednocześnie byli uczestnikami VII edycji powiatowego konkursu plastycznego „Jesień w lesie grzyby niesie”.

Prezentacja multimedialna „Las i jego goście” wzbudziła duże zainteresowanie wśród odbiorców. Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą w zakresie ekologii i ochrony środowiska. Elementem kończącym konferencję było uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Jesień w lesie grzyby niesie” pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Bolesław i Wójta Gminy Klucze. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 111 prac z 21 placówek nauczania i wychowania z terenu powiatu olkuskiego. Komisja konkursowa przyznała 14 wyróżnień, 33 nagrody w 4 kategoriach tematycznych oraz 2 nagrody specjalne: Grand Prix Wójta Gminy Bolesław otrzymała Julia Dąbek ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu oraz Grand Prix Wójta Gminy Klucze otrzymał Aleksander Barakomski ze Szkoły Podstawowej w Kluczach.
Gratulujemy wszystkim młodym artystom!

Inspektor Sanitarny w Olkuszu Agata Knapik serdecznie dziękuje za udział w konferencji zaproszonym gościom: Wicestaroście Powiatu Olkuskiego Janowi Orkiszowi, Zastępcy Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Maciejowi Klimie, Wójtowi Gminy Bolesław Krzysztofowi Dudzińskiemu, Wójtowi Gminy Klucze Norbertowi Bieniowi, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Olkusz Marcinowi Polakowi, Dyrektorowi Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Janowi Książkowi, Dyrektorowi Wydziału Polityki Społecznej i Promocji Magdalenie Sołtysik oraz Magdalenie Droździk z Działu Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia WSSE w Krakowie.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Olkuszu

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
GrzybiarzZorroMłody Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzybiarz
Grzybiarz

Czy lekarz Knapik podzieliła się również tymi grzybami (muchomorami) z mieszkańcami Klucz, Chechła, Cieślina, Golczowic i Jaroszowca, których naraziła na wdychanie śmiertelnie toksycznego dymu z pożaru wysypiska śmieci w Kluczach-Papierni?

Przestrzegam, iż musimy liczyć się z tym, że jedząc te lokalne grzyby, spożywamy też niekorzystne dla zdrowia pierwiastki takie jak ołów, rtęć, kadm i inne „witaminki” skumulowane w nich po katastrofie ekologicznej, którą wywołał pożar wypiska śmieci w Kluczach.

Zorro
Zorro

Co zrobił dla ochrony zdrowia mieszkańców Klucz-Osady, dyrektor Sanepidu – lekarz Agata Knapik?????? Składała przysięgę Hipokratesa – po pierwsze nie szkodzić!!!!! Czy to prawda, że pomiar zanieczyszczenia powietrza w Kluczach i okolicy przeprowadzony przez tę lekarkę i jej „grupę chemiczną” polegał jedynie na wzrokowej ocenie czy w danej miejscowości widać dym i czy nosem czuć smród????!!!!!!

Panie z Sanepidu i Wójt Gminy Klucze ukrywają przed nami mieszkańcami istotne fakty dotyczące naszego zdrowia i bezpieczeństwa! Sprawą tą już interesuje się prokurator z Krakowa (Dziękujemy!!!)

Młody
Młody

A jak wygląda problem śmieci w Kluczach, których to żadna pora roku, na pewno nie przyniosła …