stl swieta1

Przed świętami organizowanych jest wiele spotkań, którym towarzyszy wspólne kolędowanie i składanie sobie najlepszych życzeń. Niektóre z nich wywołują wiele wzruszeń i pozostają w pamięci przez kolejne, długie miesiące. Tak właśnie jest w przypadku Koncertu Bożonarodzeniowego przygotowanego przez olkuskie Stowarzyszenie Teatralno-Literackie.

300 zaproszeń przeznaczonych dla widowni rozeszło się raptem w kilka dni, więc komplet publiczności w auli Zespołu Szkół nr 3 nie mógł dziwić. – Powodów do zorganizowania Bożonarodzeniowego Koncertu było wiele. Najważniejszym z nich jest umiłowanie Świąt Bożego Narodzenia oraz chęć spotkania się z tej uroczystej okazji z członkami i sympatykami Stowarzyszenia. Następny, to pierwsze urodziny Stowarzyszenia Teatralno-Literackiego, a trzeci to możliwość złożenia serdecznych podziękowań sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy przez ten pierwszy rok działalności STL-u pomagali nam finansowo, jak również ofiarowali nam produkty spożywcze i wypieki. Wszystko przekazujemy na rzecz osób, dla których przygotowujemy imprezy – mówi Przemysław Kania, prezes STL-u i zarazem główny organizator ubiegłotygodniowego koncertu.

Pierwszym punktem imprezy był występ młodych baletnic, podopiecznych Piotra Korpusika ze Szkółki Baletowej działającej przy olkuskim MOK-u. Swoje talenty poetyckie po raz kolejny zaprezentowali też miejscowi mistrzowie słowa: Irena Włodarczyk, Kazimiera Jancza, Katarzyna Szojda, Jacek Majcherkiewicz, Grzegorz Ludwiczak i Sebastian Sierka. Jednak chyba najważniejszym punktem wieczoru był koncert kolęd w wykonaniu Chóru Ziemia Kluczewska, prowadzonego przez Monikę Korpusik. Widownia wysłuchała dziesięciu świątecznych utworów, śpiewanych nawet na trzy głosy i opatrzonych choreografią.

stl swieta3

Kolejne wejście młodych baletnic oraz występ Karoliny Paś z „Kolędą dla Nieobecnych” ścisnęły za serce nawet największych twardzieli na sali. Na zakończenie w imieniu św. Mikołaja dzieciom zostały wręczone słodkie upominki i aniołki przygotowane przez Sebastiana Sierkę i jego podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej. Prezentów było więcej i trafiły one również do organizatorów – upominki świąteczne dla Państwa Korpusików, a także karykatura autorstwa Jacka Majcherkiewicza dla Przemysława Kanii.

– Przyjmijcie Państwo najpiękniejsze życzenia świąteczne, abyśmy przy wigilijnym stole spotkali się z bliskimi, uśmiechnęli się do siebie, szczerze porozmawiali, a karuzela życia niech kreci się dalej… – kończy szczęśliwy i mocno wzruszony ostatnim koncertem prezes STL-u, aktor Przemysław Kania.

stl swieta2

stl swieta4

Fot. STL Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze