Ponad 50 zawodników z Niemiec i Polski wystartowało w IV Polsko-Niemieckich Mistrzostwach Karate w Lubsku. Nasz kraj reprezentowali karatecy z Lubska, Żar, Żagania, Leszna, Katowic i Olkusza. Dziewięciu zawodników z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu zaprezentowało się bardzo dobrze – zdobyli aż osiem medali.

Najwyżej na podium stanęli: Karolina Szwagierczak 8-S, Miłosz Milej 8-S, Ewa Śliwoń 8-S oraz Karolina Lis 1 kyu. Srebro wywalczył Mateusz Zoń 3 kyu, a brąz Hubert Kubik 7 kyu, Patryk Papież 8 kyu oraz Alicja Miłosz 8-J. Dziewiąty podopieczny sensei’a Kazimierza Skalniaka 3 dan, Norbert Szwagierczak 8 kyu, uplasował się tuż za podium. – Norbert również zasługuje na słowa uznania za bardzo ładny występ i upór w doskonaleniu swoich umiejętności, w dążeniu do osiągnięcia jak najlepszych wyników sportowych. Na Mistrzostwach panowała świetna atmosfera. W najmłodszych kategoriach poziom był wyrównany. Zawodnicy byli oceniani według nowego systemu sędziowania, który jest bardziej sprawiedliwy. Najpierw prezentowali się wszyscy, otrzymując punkty, a w drugiej turze najlepsi zawodnicy rywalizowali z najsłabszymi – mówi sesnei Kazimierz Skalniak 3 dan.
Przed Mistrzostwami dwójka zawodników Jurajskiego Klubu Oyama Karate zdała egzaminy w Krakowie przed hanshi Janem Dyduchem 8 dan – na 1 kyu Kacper Lis oraz Ewelina Madejska na 2 kyu.