„Gimnastyka dla smyka”  to projekt, realizowany w Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w Kwaśniowie Dolnym w klasach 1-3. W kwietniu grupa nieformalna „Miłośnicy gimnastyki korekcyjnej” napisała projekt FIO Małopolska Lokalnie Północ pt.: „Gimnastyka dla smyka” i otrzymała dofinansowanie na zajęcia. Projekt rozpoczął się we wrześniu 2019 r. i trwał do połowy listopada, a zajęcia prowadzone były przez fizjoterapeutę Pana Kamila Glanowskiego.

Celem zajęć było korygowanie zaburzeń statyki ciała, wzmacnianie partii mięśni osłabionych, rozciąganie mięśni przykurczonych, wyrabianie prawidłowego wysklepienia stopy, poprawienie sprawności ogólnej oraz koordynacji ruchowej.

zajęcia korek SP Kwasniów 2

Wady niezauważone i niekorygowane nasilają się w miarę dojrzewania i dorastania dziecka. Zaniedbanie ćwiczeń korygujących może doprowadzić do zmniejszenia sprawności narządu ruchu, ale również układów krążenia, oddechowego, a także zmian zwyrodnieniowych w życiu dorosłym.

Istotną rolę w kształtowaniu postawy ciała dziecka odgrywają rodzice, zachęcanie przez nich dziecka do wszelkiej aktywności ruchowej: bieganie, pływanie, spacery, przebywanie na świeżym powietrzu jest bardzo ważne. 

zajęcia korek SP Kwasniów 3

Dyrektor Marzena Błasikiewicz dziękuje FIO Małopolska Lokalnie-Północ”, za to, że dzięki Państwa wsparciu możemy pomagać naszym uczniom zrozumieć co to znaczy zdrowo żyć i zdrowym być.  Pragnę również podziękować nauczycielkom: Pani Agnieszce Wydmańskiej i Paulinie Oziembłowskiej za napisanie i koordynowanie projektu.

SP w Kwaśniowie Dolnym

zajęcia korek SP Kwasniów 4
zajęcia korek SP Kwasniów 5
zajęcia korek SP Kwasniów 6
zajęcia korek SP Kwasniów 7
zajęcia korek SP Kwasniów 8
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze