ronin listopad2014

Jedenaście razy na podium stawały „Olkuskie Tygrysy”, podczas Ogólnopolskiego Turnieju Judo dzieci i młodzieży w Sosnowcu. W gronie 280 zawodników z 22 różnych klubów znalazło się jedenastu młodych olkuszan, którzy na co dzień trenują pod czujnym okiem Krzysztofa Wesołowskiego, a od  niedawna także Jarosława Medyńskiego. To spory sukces judoków „Ronina”, biorąc pod uwagę, że ich przeciwnikami w rywalizacji o czołowe lokaty byli zawodnicy z klubów śląskiego topu, jak choćby Czarnych Bytom, AZS-u Gliwice czy Polonii Rybnik.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Anna Wesołowska, srebrnymi medalami mogą pochwalić się Szymon Ciuba, Maksymilian Januszek, Adam Krawiec i Michał Maczek, natomiast brąz wywalczyli na macie Wiktoria Waluga, Łukasz Sawczyński, Patrycja Wesołowska, Dawid Basak, Piotr Barański oraz Gabriela Wąs.

„Olkuskie Tygrysy” to reprezentanci klubu Ju-jitsu Ronin Olkusz, trenujący w trzech różnych sekcjach. Obok judo i ju-jitsu, w ostatnim czasie klub zyskał również nowy profil i to taki na skalę województwa, bowiem nigdzie indziej tylko w Olkuszu od nowego roku, będzie można ćwiczyć samurajską sztukę walki mieczem – iaido. Zajęcia prowadzone są w Szkole Podstawowej nr 3 przez wykwalifikowanych instruktorów. W sekcjach ćwiczą nie tylko judocy w przedziale wiekowym 6-10 lat, ale także odbywają się zajęcia full contact ju-jitsu, łączące w sobie techniki kick-boxingu, judo oraz walki w parterze.

Krzysztof Wesołowski oraz Jarosław Medyński wszystkich pasjonatów sztuk walki zapraszają nie tylko na klubowy fan page na Facebooku www.facebook.com/roninolkusz , ale także na specjalny mikołajkowy trening, który odbędzie się 2 grudnia 2014 r. W SP 3 o godz. 17:00. Wtedy będą miały miejsce okolicznościowe zajęcia dla dzieci, natomiast na godz. 18:00, niech się czują zaproszeni nieco starsi amatorzy walk na macie (młodzież i dorośli).

Start olkuszan w Ogólnopolskim Turnieju Judo wsparli życzliwi sponsorzy. Zawodnicy i trenerzy składają serdeczne podziękowania dla firm: SPRINT CAR Krzysztof Malisiek, Biuro Turystyczne AURORA oraz AGENCJA UBEZPIECZENIOWA Pana Dawida Pielki.

Fot. Zbiory klubu

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze