przeboj_wolbrom

Po dwóch porażkach z rzędu po 0:1, kolejno z Łysicą i Popradem, mocno podrażnieni piłkarze Przeboju pojechali do Małogoszczy na spotkanie z Wierną. Pojechali, wygrali i to w dodatku w okazałych rozmiarach! Zdobywając w świętokrzyskim cztery bramki, wolbromianie nie tylko sięgnęli po komplet punktów, ale także po 285 minutach odblokowali się strzelecko. Ostatnie trafienie dla KSP w meczu w Skarżysku-Kamiennej prawie miesiąc temu, zaliczył obecnie kontuzjowany Rafał Kmak.

Jeśli już ktoś miał poprowadzić Przebój do zwycięstwa, to mógł to być tylko kapitan zespołu – Sławomir Duda. Wychowanek olkuskiego IKS-u zamienił środek obrony na drugą linię i już na samym wstępie dał prowadzenie swoim kolegom. W 8. min przymierzył w taki sposób, że Zieliński nie mógł nic zrobić. Nie minęła 30. minuta a goście prowadzili różnicą dwóch trafień. Pojedynek sam na sam z bramkarzem Wiernej po precyzyjnym dograniu Pindiura pewnie wygrał Tomasz Jarosz. Sytuacja gospodarzy stała się już właściwie beznadziejna, gdy po faulu ratunkowym z boiska wyleciał Pawłowski, a chwilę przed zmianą stron, po raz trzeci Zieliński musiał wyciągać piłkę z siatki – tym razem po ładnej akcji Łukasza Pazurkiewicza. Do przerwy 0:3, ale kto wie jakby wyglądało to spotkanie, gdyby przy jednobramkowym prowadzeniu wolbromian, Palczewski nie wybronił „setki” jaką do spółki wypracowali Miernik z Malinowskim.

Druga odsłona była już formalnością. Przyjezdni kontrolowali boiskowe wydarzenia, swoich szans na kolejne gole szukając przede wszystkim w szybkich kontratakach. Zwycięstwo widowiskową szarżą przypieczętował Tomasz Kozieł, najpierw mijając jak tyczki kilku rywali, a potem uderzając nie do obrony sprzed pola karnego. Wygrana mogła być jeszcze wyższa, ale dwie dogodne pozycje spartaczył zmiennik Karpiński.

4:0 w Małogoszczy to sygnał, że Wolbrom lekki dołek ma już za sobą. We wcześniejszych meczach kibice nie mogli przyczepić się do stylu – mogli narzekać na wyniki. Tym razem do wartości artystycznych dołączyły również bramki i efekt jest porażający. W tabeli Przebój ciągle plasuje się na piątej pozycji. Wyprzedzają go Unia Tarnów, Limanovia, Poprad oraz niekwestionowany lider rozgrywek – Szreniawa Nowy Wiśnicz.

Jedenastym rywalem podopiecznych Mirosława Hajdo będzie Wolski Lubań Maniowy. Pojedynek w najbliższą sobotę przy Leśnej 2, o godz. 15:00. Obecność obowiązkowa!

Wierna Małogoszcz – Przebój Wolbrom 0:4 (0:3)
0:1 Duda 8′ , 0:2 Jarosz 27′ , 0:3 Pazurkiewicz 42′ , 0:4 Kozieł 65′

Sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce)
Żółte kartki: Kwaśniewski, Hajduk, Miernik
Czerwona kartka: (36′ Pawłowski – faul taktyczny)
Widzów: 250.

Wierna: Zieliński – Krzeszowski, Kita, Pawłowski, Piotrowski – Foksa (46′ Pałgan), Kwaśniewski (46′ Mianowany), Kowalski, Malinowski (35′ Kajda) – Miernik, Hajduk (80′ Dudek).

Przebój: Palczewski – Morawski, Kiczyński, Ochman, Wdowik – Pindiur (86′ Cupiał), Duda, Kozieł (81′ Kostek), Wiśniewski – Jarosz (88′ Nytko), Pazurkiewicz (67′ Karpiński).