uniwerjunior

W sobotę 17 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/16 Uniwersytetu Juniora w Olkuszu. Uniwersytet działa w Olkuszu od 2006 roku i prowadzony jest przez Centrum Helen Doron Olkusz. Od 2012 roku wykłady odbywają się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu, a od tego roku Biblioteka jest również partnerem i współorganizatorem przedsięwzięcia.

Honorowym patronatem imprezę objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz. W uroczystości wzięli udział: Bożena Krok – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, dyrektorowie i nauczyciele szkół podstawowych z gminy Olkusz, rodzice i – przede wszystkim – mali studenci, którym wręczono uniwersyteckie indeksy.

Biblioteka jest miejscem, w które znakomicie wpisuje się funkcjonowanie Uniwersytetu Juniora. Nasza działalność obejmuje wiele obszarów – jednym z nich jest zaspokajanie potrzeb edukacyjno-kulturalnych najmłodszych olkuszan. Staramy się czynić to w sposób intersujący i atrakcyjny, także poprzez zabawę: dokładnie w ten sposób prowadzone są wykłady w ramach uniwersytetu. Zajęcia są dla dzieci nie tylko wspaniałą przygodą, dobrą zabawą i sposobem spędzenia wolnego czasu. Dają przede wszystkim ogromną porcję wiedzy oraz szansę zaznajomienia się z różnymi dziedzinami nauki, a także przedsmak zajęć prowadzonych przez wykładowców wyższych uczelni. Uniwersytet Juniora nie zastąpi tradycyjnej szkoły, ale wiedza zdobyta na wykładach niewątpliwie poszerzy wiedzę uczniów. My zaś ze swojej strony dołożymy starań, by zajęcia prowadzone były na najwyższym poziomie przez pracowników naukowych prestiżowych polskich szkół wyższych.

Fascynujące warsztaty inauguracyjne „Poznaj Afrykę”, przybliżające kulturę czarnego Lądu, poprowadziła Marta Artymiak, podróżniczka i aktorka Teatru Lubuskiego.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze