szymon dudek chorwacja5

Szymon Dudek z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu jako jedyny z powiatu olkuskiego, uczestniczył w zawodowej wizycie studyjnej w Chorwacji. Wyjazd został zorganizowany z unijnych funduszy w ramach Projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce. Celem wizyty było stymulowanie procesów poznawczych uczestników oraz pobudzanie ich kreatywności technicznej. Zmiany na współczesnym rynku pracy wymagają od uczniów szkół zawodowych stałego doskonalenia zawodowego. Niezwykle ważne jest uczestnictwo uczniów w procesie kształcenia zawodowego w obrębie systemów edukacyjnych funkcjonujących w różnych krajach Unii Europejskiej. Taką możliwość zapewniają wizyty studyjne młodzieży w szkołach zawodowych na terenie UE.

szymon dudek chorwacja

Centrum Kształcenia Ustawicznego w ZS Nr 1 jest otwarte na nowe wyzwania edukacyjne. Szkoła rozwija się m. in. dzięki wymianie doświadczeń podczas wyjazdów zagranicznych kadry zarządczej i corocznych wizyt studyjnych młodzieży m.in. w Turyngii. Szymon Dudek jest uczniem klasy III f kształcącej w zawodzie technik elektronik.

szymon dudek chorwacja1

Podczas wizyty w chorwackim mieście Pula, trwającej po 3 do 11 października 2015 r. Szymon doskonalił swoje umiejętności techniczne w zakresie elektrotechniki i elektroniki. Program wycieczki był bardzo napięty i urozmaicony. Znalazło się w nim m. in. zwiedzanie firmy Uljanik TESU, stoczni Uljanik, pięknych i zabytkowych miast chorwackich (Zagrzeb, Rovinj, Porecz i Motovun), słoweńskiego miasta Piran i włoskiego Triestu.

szymon dudek chorwacja2

„Wyjazd przyczynił się do poznania przeze mnie specyfiki kształcenia zawodowego w Chorwacji dostosowanego do potrzeb gospodarczych tego kraju. Zagraniczne wycieczki zawodowe odkrywają wielowymiarowość zastosowań użytkowych sprzętu technicznego i wiedzy technicznej w zależności od położenia geograficznego danego kraju i jego potencjału ekonomicznego” – podkreślił Szymon Dudek po powrocie do kraju. Miła atmosfera, szwedzki stół, owoce morza, regionalne dania, luksusowy hotel, zwiedzanie tradycyjnych targów, zakup pamiątek były dopełnieniem udanego pobytu Szymona w Chorwacji.

Iwona Rams ZS Nr 1 w Olkuszu

szymon dudek chorwacja3

szymon dudek chorwacja4

szymon dudek chorwacja6

szymon dudek chorwacja7

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o