chor

Ponad 250 studentów seniorów wzięło udział w uroczystości rozpoczęcia dziewiątego roku akademickiego w Olkuskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Inauguracji tradycyjnie towarzyszyła część artystyczna, na którą złożył się występ uczelnianego chóru, spektakl w wykonaniu Sekcji teatralnej MOK oraz prezentacja impresji filmowej zrealizowanej przez jedną ze słuchaczek. Jak co roku program OUTW, oprócz wykładów rozszerzających wiedzę seniorów, obejmuje szereg zajęć fakultatywnych oraz przedsięwzięcia integrujące słuchaczy.

Gdy wybrzmiało „Gaudeamus igitur” w wykonaniu uczelnianego chóru pod kierunkiem Doroty Stachowicz-Mączki, zgromadzonych w sali widowiskowej gości powitała dyrektor MOK Grażyna Praszelik-Kocjan. – Po wakacyjnej przerwie, w trakcie rekrutacji do naszego uniwersytetu, od wielu spośród państwa słyszałam słowo „Nareszcie”. Słuchacze, którzy są z nami już od kilku lat, mówili o tym, że nie mogą się już doczekać powrotu do zajęć i spotkań. To po raz kolejny przekonuje nas, jak istotną rolę pełni w życiu naszych seniorów Olkuski Uniwersytet Trzeciego Wieku – powiedziała dyrektor MOK.

studenci1

Po powitaniu na scenę zaproszeni zostali przedstawiciele słuchaczy. Dyrektor Grażyna Praszelik-Kocjan wraz z kierownik Zdzisławą Gardełą, która opiekuje się uczelnią z ramienia MOK, przekazała legitymacje studenckie przewodniczącej samorządu Małgorzacie Winiarczyk oraz przewodniczącym grup: Romie Kałuży, Jadwidze Karoń, Romanowi Kocjanowi oraz Stanisławowi Serafinowi zastępującemu Annę Pieczyrak. Z kolei grupowi wręczyli legitymacje losowo wybranym studentom.

wreczenie legitymacji

W artystycznej części uroczystości podopieczni instruktor Stanisławy Szarek z Sekcji teatralnej MOK wystawili „Serenadę” Sławomira Mrożka. Po nagrodzonym gromkimi brawami spektaklu słuchacze obejrzeli impresję filmową Małgorzaty Winiarczyk. Zdjęcia zarejestrowane zostały podczas pleneru fotograficznego słuchaczy OUTW w urokliwych zakątkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W filmie wykorzystane zostały wiersze innej słuchaczki uczelni, znanej olkuskiej poetki Ireny Włodarczyk.

aktorzy i rezyser sekcji teatralnej

Inauguracja była też okazją do przekazania słuchaczom ważnych komunikatów organizacyjnych. Wkrótce rozpoczną się wykłady i zajęcia fakultatywne, a wśród nich: kursy komputerowe, lekcje języka angielskiego i niemieckiego, ćwiczenia chóru, gimnastyka, spotkania formacji tanecznej i grupy teatralno-kabaretowej, treningi Tai-chi i jogi, warsztaty fotograficzne oraz malarskie. OUTW to także działania integracyjne. Kierownik Zdzisława Gardeła zapowiedziała tego dnia pierwszą studencką wycieczkę, której celem będzie Łańcut.

MOK Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze