bal_dzieci_mok1

Blisko setka maluchów wzięła udział w balu karnawałowym zorganizowanym w ramach akcji Ferie 2012, który w sobotę odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Przez dwie godziny, dzieci przebrane w kostiumy swoich bajkowych idoli, uczestniczyły we wspólnych tańcach, konkursach i zabawach. Radość była podwójna, bo uśmiech najmłodszych udzielał się też ich rodzicom.

Pierwszym punktem balu był odpowiedni makijaż. Oczywiście różnił się on nieco od tradycyjnego, jednak to nie mogło dziwić, wszak bal_dzieci_mok2superbohaterowie, kowboje czy księżniczki to grupa niezwykłych postaci, więc i pomalowane buźki musiały być specjalne. Animatorzy prowadzący imprezę spełniali właściwie każde życzenia maluchów. Gdy już wszystkie twarze najmłodszych zostały odpowiednio przyozdobione, można było rozpocząć prawdziwą zabawę. W dużym kole, dzieci nie tylko oddały się skocznym rytmom, ale także nauczyły się nowych, tanecznych figur. Dla najbardziej roztańczonych w karnawałowym konkursie czekały specjalne nagrody – talony na organizację zabawy urodzinowej. Oprócz części tanecznej, organizatorzy przygotowali dla milusińskich sporo innych atrakcji. Dzieciom spodobały się w szczególności zabawy z balonami. Każdy, po wcześniejszych instrukcjach prowadzących, miał możliwość wykonania balonowych zwierzaków – cudaków. Tutaj nawet rodzice nie próżnowali, chętnie tworząc własne stworki. Jak na bal przystało, wybrano także królową i króla wieczoru. Do konkursu przystąpił każdy z obecnych, jednak tytuły najpiękniejszych mógł trafić tylko do dwóch osób. Maskotkami i słodyczami zostali nagrodzeni czarodziejka Kinga i kościotrup Piotr. Jednak wszystkie dzieci tego dnia zasłużyły na uznanie, więc dla nikogo nie zabrakło słodkich niespodzianek.

W sobotni wieczór chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę i uśmiech. Nie spotkaliśmy nikogo, o smutnym wyrazie twarzy, także można szczerze powiedzieć – udało się. Dzieci pewnie jeszcze długo będą żyć karnawałowymi wspomnieniami, a rodzice chociaż na chwilę mogli na swoje pociechy popatrzeć z boku i odpocząć. To był radosny i kolorowy półmetek zimowych ferii.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:27043}{joomplu:27035}{joomplu:27021}{joomplu:27008}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o