Kronika policyjna 24 marca

Wymusił pierwszeństwo
18 marca. W godzinach porannych w Zimnodole kierujący volkswagenem passatem mieszkaniec Kosmolowa, podczas włączania się do ruchu, wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym fiacie seicento, którym kierowała mieszkanka Zimnodołu. W wyniku zderzenia do Nowego Szpitala w Olkuszu trafiły trzy osoby z fiata: 28- letnia kierująca oraz jej dwójka dzieci w wieku 4 i 6 lat. Dzieci nie odniosły żadnych obrażeń i po badaniach zostały wypisane do domu. Kobieta ma złamany prawy obojczyk. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu samochodów.

Odpowie za pobicie
20 marca. Po południu w Bukownie na ulicy Leśnej funkcjonariusze zatrzymali 29- letniego mieszkańca miasta, który uderzył w twarz 30- latka, przewrócił go na ziemię, a następnie ukradł mu telefon komórkowy i portfel, w którym było sto złotych oraz dokumenty. Sprawca trafił do policyjnego aresztu olkuskiej komendy. Grozi mu do dwunastu lat więzienia.

Zablokował ruch na krajówce
20 marca. O godzinie 3:30 rano na odcinku drogi krajowej E 94 w miejscowości Krze (gmina Bolesław) kierujący mercedesem 47- mieszkaniec Porąbki w stanie nietrzeźwym stracił panowanie nad samochodem i uderzył w konstrukcję z kasetonowym znakiem B6 „przejście dla pieszych”. Wskutek uderzenia zablokowana została trasa w obu kierunkach. Mężczyzna kierujący samochodem uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany, a wynik badania alkotestem wykazał prawie 1,30 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie pobrano również krew do badań. W trakcie interwencji znieważył policjantów komisariatu w Bukownie. Teraz odpowie za popełnienie dwóch przestępstw i wykroczenia. Krakowski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oszacował straty na 50 tysięcy złotych. Ruch przez kilka godzin prowadzony był objazdami. W likwidacji zdarzenia uczestniczyły, oprócz policjantów, dwa zastępy strażaków z olkuskiej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP.

Uciekał policjantom
20 marca. W Olkuszu na ulicy Kochanowskiego policjanci zatrzymali 27- letniego mieszkańca Trzebini, który kierował fiatem punto w stanie nietrzeźwym (wynik badania około 1,10 promila alkoholu we krwi). Mężczyzna próbował uciec, ale został zatrzymany po krótkim pościgu. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek z narkotykiem- amfetaminą. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie za popełnienie dwóch przestępstw. Stracił też prawo jazdy.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!