Hałaśliwa udręka mieszkańców

wasze interwencje noweInwestycje w kluczewskim zakładzie Velvet Care Sp. z o. o. idą pełną parą. Niestety, jedno z przedsięwzięć stało się uciążliwe dla mieszkańców. Chodzi o hałas spowodowany pracą nowej maszyny papierniczej. Zarząd zakładu stara się rozwiązać ten problem.

Rozwojowi przedsiębiorstwa sprzyja nowoczesna technologia. Problem w tym, że nowoczesna maszyna papiernicza dosłownie spędza sen z powiek mieszkańców. - Cieszę się, iż modernizacje istniejących zakładów idą w ekspresowym tempie – daje to możliwości mieszkańcom na znalezienie pracy na miejscu, a i inne gminy z tego korzystają. Niestety, budowa VII maszyny papierniczej stała się udręką dla mieszkańców już od chwili rozruchu. Chodzi o uciążliwy, notoryczny hałas słyszalny zarówno za dnia jak i wieczorami, gdy mieszkańcy np. spacerują. W nocy nie można uchylić okien, bo i tak nie uśniemy – napisał do nas jeden z Czytelników. Do redakcji „Przeglądu Olkuskiego” trafiło kilka tego typu interwencji.

Sygnały od mieszkańców Klucz płyną nie tylko do naszej redakcji, ale również do Velvet Care. Zarząd firmy informuje, że w marcu 2018 roku została uruchomiona nowa maszyna papiernicza, która jest jedną z najważniejszych inwestycji podjętych w zakładzie papierniczym Velvet CARE w Kluczach w ostatniej dekadzie. Poprzednia maszyna papiernicza została zainstalowana w 1976 roku i pracuje do dziś. - Nowa to majstersztyk technologii, wciąż jest na etapie rozruchu. Zanim tak duża inwestycja została podjęta, opracowaliśmy w 2016 roku szczegółową specyfikację techniczną, uwzględniającą również założenia dotyczące emisji hałasu wynikającego z pracy zainstalowanych urządzeń i maszyn. Przeprowadzona na etapie projektowania analiza akustyczna wykazała, że poziom hałasu emitowanego przez w/w źródła nie będzie przekraczał dopuszczalnego poziomu hałasu określonego zarówno dla pory dziennej, jak i pory nocnej. Dodatkowo zainstalowano tłumiki akustyczne – twierdzi wiceprezes zarządu Velvet Care Sp. z o. o. Marek Ściążko. 

Co firma zamierza zrobić z uciążliwościami, na jakie uskarżają się mieszkańcy? - Po otrzymaniu sygnałów od mieszkańców zleciliśmy dodatkowe pomiary hałasu. Zostaną one przeprowadzone zarówno w obrębie zakładu produkcyjnego, jak również w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Badania te potrwają około 2-3 miesiące. Po otrzymaniu szczegółowego raportu dowiemy się, jaki jest rzeczywisty poziom hałasu, czy poziom ten przekracza obowiązujące normy oraz jakie działania w celu rozwiązania problemu są rekomendowane. Wówczas będziemy dysponować wiedzą, która pozwoli nam na podjęcie stosownych działań – wyjaśnia Marek Ściążko.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!