Budowa wiaty turystycznej oraz modernizacja amfiteatru w Bukownie

pieniądzeGmina Bukowno pozyskała środki w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 2020 w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lojalnego kierowanego przez społeczność w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" na realizację zadania pn. "Rozwój infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej Miasta Bukowno poprzez utworzenie dwóch punktów przystankowych wraz z zakupem pojazdu". Obejmuje ono wykonanie robót budowlanych na trasie przebiegu szlaków turystyczny przy ul. Spacerowej oraz przy ul. Kolejowej.

Prace obejmujące utworzenie punktu przystankowego dla ruchu turystycznego przy ul. Spacerowej 1 (teren MOSiR przy Domu Turysty TRAMP) polegać mają na budowie wiaty turystycznej o pow. użytkowej 74,3m2, o konstrukcji drewnianej (w technologii tradycyjnej z gotowych elementów drewnianych), stopy fundamentowe z gotowych elementów prefabrykowanych wraz z izolacją pozioma i pionową, więźbą dachową o konstrukcji drewnianej, pokrytą gontem bitumicznym, rynny i rury spustowe z gotowych profili PCV, obróbki blacharskie z blachy powlekanej na gorąco, utwardzonym kostką brukową podłożem wewnątrz wiaty, budowie zasilania elektrycznego wiaty wraz z wewnętrzną instalacją elektryczną (5 gniazd wtykowych, 6 opraw oświetleniowych i tablica bezpiecznikowa), ułożeniu chodnika z kostki brukowej prowadzącego do wiaty oraz dostawie wyposażenia wiaty w postaci 7 kompletów ław i stołów (meble wykonane z drewna impregnowanego, dł. stołów i ław 200cm – z tolerancją ± 3 cm., szer. 90cm – z tolerancją ± 3 cm, na każdy z 7 stołów przypadają 2 ławy.

Modernizacja amfiteatru przy ul. Kolejowej 3 (przy budynku Centrum Kultury) obejmuje remont wraz z modernizacją pomieszczenia zaplecza sceny letniej (amfiteatru) w zakresie modernizacji podłogi (usunięcie starej i wykonanie nowej wylewki - izolacji przeciwwodnej i posadzki), modernizacji instalacji wentylacyjnej (wymiana kratek/okienek na kominki), remontu- wymiany na nową instalacji elektrycznej, modernizacji ścian (odgrzybianie, tynki, malowanie), wymiany stolarki drzwiowej w istniejących otworach, modernizacji ściany ażurowej (tynkowanie, malowanie), wykonania kręgu ogniskowego o wym. 0,283m3, na planie okręgu z paleniskiem oraz strefą bezpieczeństwa o szer. minimum 0,20m, dostawy i montażu 33 szt. siedzisk/ ławek do zamontowania na istniejących podmurówkach betonowych o wym. wys. 44cm – z tolerancją ± 1 cm, długość 170 cm – z tolerancją ± 1 cm, szerokość 42cm – z tolerancją ± 1 cm, grubość listew na siedzisku 4cm.

UM Bukowno

Fot. fotolia.com


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.