Półroczny dorobek twórczy

19 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury miał miejsce wernisaż szczególnej wystawy, obejmującej półroczny dorobek twórczy Pracowni Plastycznej i Ceramicznej MOK. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie licznie przybyłych gości i dumę młodych artystów oraz ich rodzin. Dumę w pełni uzasadnioną, bowiem wybrane dzieła są piękne i oryginalne, świadczą o talencie, ale i o ciężkiej, systematycznej pracy, przy której talent w pełni rozkwita.

Wystawę otworzyła Dyrektor MOK, Beata Soboń, dla której działania artystyczne dzieci i młodzieży są szczególnie bliskie, ponieważ sama przez wiele lat kierowała Pracownią Plastyczną i z całego serca tę pracę kochała.

 

13

Pracownie Plastyczna i Ceramiczna działają w Miejskim Ośrodku Kultury od wielu lat. Obecnie uczestniczy w nich sto dzieci podzielonych na dziesięć grup. Prowadzone są przez profesjonalnych artystów plastyków: Violettę Sarotę-Stach (Plastyczna i Ceramiczna) oraz Sylwię Grossmann (Plastyczna).

2

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu instruktorek i ich szczerej miłości do dzieci i sztuki młodzi adepci nie tylko rozwijają swój talent, kreatywność, umiejętność współtworzenia i współdziałania, doskonalą warsztat; uczą się również działalności proekologicznej, rozwijają empatię i spontaniczną potrzebę pomocy innym. Wzruszającym momentem dzisiejszego wernisażu było podziękowanie złożone przez pana Wojciecha Zawisza za oddanie prac ceramicznych na aukcje charytatywne. Jest to spełnione marzenie Wioletty Saroty-Stach, która cieszy się, że tak spontanicznie i bezinteresownie pomagają – dzieci – dzieciom, oddając swoje najlepsze dzieła na cele charytatywne.

15

Młodzi twórcy są często zapraszani do współpracy nie tylko przez inne działy MOK; biorą dział w tworzeniu oprawy plastycznej wielu imprez miejskich, wieczorów autorskich, w plenerach artystycznych, opracowują dekoracje do spektakli teatralnych – w tym Olkuskich Nocy Teatru - i wydarzeń świątecznych. Biorą udział w cyklu spotkań twórczych „Gdzie mieszka sztuka”, niedawno wystąpiły w filmie promującym nowy kącik zabaw dla dzieci utworzony w Miejskim Ośrodku Kultury.

4

Takie wystawy jak dzisiejsza odbywają się dwukrotnie podczas roku twórczego i wtedy młodzi artyści mogą cieszyć się swoimi dokonaniami, przyjrzeć im się jeszcze raz – w uroczystej oprawie, przyjmować gratulacje, pozować do zdjęć z bliskimi. To ich zasłużone święto, a nasza radość i duma.

MOK Olkusz

3

5

6

7

8

9

10

11

12

14

16

17

18

19

20

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!