Zimowy koncert Actus Animi [ZDJĘCIA]

actus animiOd 6 lat w okresie świąteczno-noworocznym społeczność Teatru Tańca Actus Animi zaprasza widzów na magiczne widowisko, prezentujące talenty małych tancerek i efekty pracy instruktorów. W tym roku również gościnna sala widowiskowa wolbromskiego DK wypełniła się po brzegi sympatykami zespołu i bliskimi młodych artystów.

Jak zwykle zimowy koncert Actus Animi zauroczył widzów, wywołując wiele wzruszeń i radości. Był to też czas podziękowań i pokazów nowych umiejętności. Na scenie, jak w kalejdoskopie prezentowały się kolejne grupy tancerzy, chwalące się postępami w pracy artystycznej - od najbardziej pociesznych, jeszcze nieporadnych i czasem zagubionych na estradzie 3-letnich maluchów, po świadome artystycznego wyrazu i możliwości własnego ciała, pracujące nad warsztatem już dłuższy czas nastolatki - w sumie około 160 utalentowanych młodych osób! Zarówno widzowie, jak i artyści świetnie bawili się w ferii barw scenicznych świateł i porywającej muzyki, kolorowych strojów i efektownych choreografii, które przeniosły wszystkich w krainę zimowych marzeń: lodu, reniferów, gwiazdeczek, elfów, zabawek...

Zespół, wspierany mocno przez Stowarzyszenie Actus Animi, to wielka zgrana „rodzina”, w której w działanie dla dobra dzieci angażuje się liczna grupa rodziców, opiekunów i przyjaciół. Także przy okazji zimowego koncertu zorganizowano kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na kolejne artystyczne inwestycje: nowe stroje, dekoracje, kolejne szkolenia.

Actus Animi, który w 2019 r. będzie obchodził jubileusz 20-lecia, w styczniu ubiegłego roku otworzył nowy rozdział w swojej historii. Rozstając się z wolbromskim Domem Kultury, zmienił siedzibę i trenuje w Pracowni artystyczno-tanecznej Kwadrance. W kadrze szkoleniowej, obok niezawodnej stałej ekipy instruktorskiej, pojawiły się nowe, znane w tanecznym świecie twarze - tancerze i choreografowie, m.in. Cezary Borowik i Gabriela Kubacka, szkolący młodych adeptów tańca współczesnego, hip hopu, break dance, a także tańca towarzyskiego. Dzieci uczące się tańca w szkole Katarzyny Gałązki-Biedul, korzystają też z zajęć ramach doskonalącego ich warsztat taneczny projektu „Akrobatyka”, finansowanego przez Gminę Wolbrom. Nowe umiejętności, ćwiczone pod okiem wytrawnego trenera Oskara Lipy, byłego reprezentanta Polski w skokach na ścieżce, medalisty mistrzostw Europy i pucharu świata seniorów oraz wszechstronnego artysty cyrkowego ubogacają pokazy taneczne o nowe, coraz trudniejsze elementy.

Codzienna praca twórcza i szlifowanie warsztatu przełożyły się w ostatnim roku na liczne sukcesy zespołu. Do największych założycielka Actus Animi Katarzyna Gałązka Biedul zalicza udział w projekcie „Wspólny Front”, w ramach którego członkinie grupy estradowej uczyły się makijażu scenicznego, body paintingu oraz tworzenia fryzur scenicznych, a finalnie, w październiku ubiegłego roku uczestniczyły w nagraniu baletu Legendy Bałtyku we Wrocławiu.
Teatr Tańca Actus Animi oraz Formacja 7-Th Step biorą udział w licznych wydarzeniach kulturalnych w Wolbromiu i gminach okolicznych. Wystąpiły m. in. podczas jubileuszu 10-lecia działalności zaprzyjaźnionej olkuskiej grupy teatralnej Glutaminian Sodu, a we wrześniu 2018 r. wspólnie z Olkuszanami realizowały projekt COOLTURALNY AUTOBUS pod patronatem Sumi Riko Poland. Juniorki Actus Animi uzyskały pierwsze wyróżnienie na V ogólnopolskim festiwalu zespołów tanecznych „Magia Tańca” w Rybniku, gdzie rywalizowały o laury w gronie 26 zespołów w swojej kategorii.

Zapowiada się, że również jubileuszowy, 2019 rok będzie dla zespołu czasem pełnym pięknych wydarzeń artystycznych, na które „rodzina” Actus Animi zaprasza już dziś wszystkich swoich sympatyków.

Zimowy koncert Actus Animi - 6.01.2019_60 Zimowy koncert Actus Animi - 6.01.2019_50 Zimowy koncert Actus Animi - 6.01.2019_10


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.