actus animi

Od 6 lat w okresie świąteczno-noworocznym społeczność Teatru Tańca Actus Animi zaprasza widzów na magiczne widowisko, prezentujące talenty małych tancerek i efekty pracy instruktorów. W tym roku również gościnna sala widowiskowa wolbromskiego DK wypełniła się po brzegi sympatykami zespołu i bliskimi młodych artystów.

Jak zwykle zimowy koncert Actus Animi zauroczył widzów, wywołując wiele wzruszeń i radości. Był to też czas podziękowań i pokazów nowych umiejętności. Na scenie, jak w kalejdoskopie prezentowały się kolejne grupy tancerzy, chwalące się postępami w pracy artystycznej – od najbardziej pociesznych, jeszcze nieporadnych i czasem zagubionych na estradzie 3-letnich maluchów, po świadome artystycznego wyrazu i możliwości własnego ciała, pracujące nad warsztatem już dłuższy czas nastolatki – w sumie około 160 utalentowanych młodych osób! Zarówno widzowie, jak i artyści świetnie bawili się w ferii barw scenicznych świateł i porywającej muzyki, kolorowych strojów i efektownych choreografii, które przeniosły wszystkich w krainę zimowych marzeń: lodu, reniferów, gwiazdeczek, elfów, zabawek…

Zespół, wspierany mocno przez Stowarzyszenie Actus Animi, to wielka zgrana „rodzina”, w której w działanie dla dobra dzieci angażuje się liczna grupa rodziców, opiekunów i przyjaciół. Także przy okazji zimowego koncertu zorganizowano kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na kolejne artystyczne inwestycje: nowe stroje, dekoracje, kolejne szkolenia.

Actus Animi, który w 2019 r. będzie obchodził jubileusz 20-lecia, w styczniu ubiegłego roku otworzył nowy rozdział w swojej historii. Rozstając się z wolbromskim Domem Kultury, zmienił siedzibę i trenuje w Pracowni artystyczno-tanecznej Kwadrance. W kadrze szkoleniowej, obok niezawodnej stałej ekipy instruktorskiej, pojawiły się nowe, znane w tanecznym świecie twarze – tancerze i choreografowie, m.in. Cezary Borowik i Gabriela Kubacka, szkolący młodych adeptów tańca współczesnego, hip hopu, break dance, a także tańca towarzyskiego. Dzieci uczące się tańca w szkole Katarzyny Gałązki-Biedul, korzystają też z zajęć ramach doskonalącego ich warsztat taneczny projektu „Akrobatyka”, finansowanego przez Gminę Wolbrom. Nowe umiejętności, ćwiczone pod okiem wytrawnego trenera Oskara Lipy, byłego reprezentanta Polski w skokach na ścieżce, medalisty mistrzostw Europy i pucharu świata seniorów oraz wszechstronnego artysty cyrkowego ubogacają pokazy taneczne o nowe, coraz trudniejsze elementy.

Codzienna praca twórcza i szlifowanie warsztatu przełożyły się w ostatnim roku na liczne sukcesy zespołu. Do największych założycielka Actus Animi Katarzyna Gałązka Biedul zalicza udział w projekcie „Wspólny Front”, w ramach którego członkinie grupy estradowej uczyły się makijażu scenicznego, body paintingu oraz tworzenia fryzur scenicznych, a finalnie, w październiku ubiegłego roku uczestniczyły w nagraniu baletu Legendy Bałtyku we Wrocławiu.
Teatr Tańca Actus Animi oraz Formacja 7-Th Step biorą udział w licznych wydarzeniach kulturalnych w Wolbromiu i gminach okolicznych. Wystąpiły m. in. podczas jubileuszu 10-lecia działalności zaprzyjaźnionej olkuskiej grupy teatralnej Glutaminian Sodu, a we wrześniu 2018 r. wspólnie z Olkuszanami realizowały projekt COOLTURALNY AUTOBUS pod patronatem Sumi Riko Poland. Juniorki Actus Animi uzyskały pierwsze wyróżnienie na V ogólnopolskim festiwalu zespołów tanecznych „Magia Tańca” w Rybniku, gdzie rywalizowały o laury w gronie 26 zespołów w swojej kategorii.

Zapowiada się, że również jubileuszowy, 2019 rok będzie dla zespołu czasem pełnym pięknych wydarzeń artystycznych, na które „rodzina” Actus Animi zaprasza już dziś wszystkich swoich sympatyków.

{joomplu:83364}{joomplu:83354}{joomplu:83314}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze