Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, BukownoWybory Samorządowe 2018

Nowy burmistrz – więcej możliwości

kmita kowalczyk stojacoMateriał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość
Program czyste powietrze - w trosce o zdrowie, klimat i środowisko Gminy Olkusz!

Nawet 53 tys. zł dotacji m.in. na ocieplenie domu, wymianę okien lub starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego zakłada rządowy program „Czyste Powietrze”. Kandydat na Burmistrza z Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Kmita o możliwości konkretnego wsparcia Mieszkańców Gminy Olkusz rozmawiał ostatnio w Warszawie z Ministrem Środowiska Henrykiem Kowalczykiem.

Patrząc na aktywność Kmity śmiało można powiedzieć, że jest on zdecydowanym liderem tegorocznej kampanii wyborczej. Tylko w ostatnim czasie kandydat spotkał się z Mieszkańcami osiedli Słowiki, Glinianki oraz Młodych, a także sołectw Zederman, Sieniczno i Żurada. Przedstawił także nowatorski program edukacyjny. Podczas ubiegłotygodniowej konwencji na olkuskim rynku swoje bardzo mocne poparcie Łukaszowi Kmicie udzieliła premier Beata Szydło. W tym tygodniu kandydat PiS na burmistrza przedstawił bardzo ważny program dotyczący poprawy jakości powietrza. Olkusz ma szansę stać się liderem tego rządowego projektu. Na każdego Mieszkańca domu jednorodzinnego, który zaplanuje i przeprowadzi proekologiczną inwestycje czeka dofinansowanie w wysokości nawet 53 tys. zł. Wnioski o dotacje przyjmowane i realizowane będą przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie.

– Niebawem w Olkuszu zostanie zorganizowane spotkanie z przedstawicielami WFOŚ. Dodatkowo planuję serię spotkań na osiedlach i w sołectwach, tak aby każdy z Mieszkańców mógł poznać szczegóły. Program „Czyste Powietrze” to nie tylko wymiana starego kotła, ale także możliwość wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie przegród domu czy instalacja odnawialnych źródeł energii. Rząd zaplanował dofinansowanie tych inwestycji nawet w 90 proc. – podkreśla Łukasz Kmita.

Program „Czyste Powietrze” ma być jednym z filarów kampanii samorządowej Łukasza Kmity. – Deklaruję, że jeśli zostanę burmistrzem, nasza gmina aktywnie włączy się w tą inicjatywę i każdy chętny będzie mógł z niego skorzystać. Urzędnicy magistratu bezpłatnie pomogą przy wypełnieniu wniosku. W przypadku osób o najniższym dochodzie będę rozważał także dodatkowe wsparcie z budżetu miasta. Wspólnie zadbamy o jakość
powietrza w naszej gminie! – podkreśla kandydat na burmistrza Łukasz Kmita.

Kmita zaznacza, że rozmawiając z Ministrem Środowiska otrzymał informacje, że Rząd pracuje także nad podobnym programem adresowanym do budownictwa wielorodzinnego. Mieszkańcy bloków zarówno komunalnych jak i spółdzielczych uzyskaliby w ten sposób bardzo wymierne wsparcie co w przyszłości przełożyłoby się na mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!