Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, BukownoWybory Samorządowe 2018

Nowy burmistrz – więcej możliwości

kmita kowalczyk stojacoMateriał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość
Program czyste powietrze - w trosce o zdrowie, klimat i środowisko Gminy Olkusz!

Nawet 53 tys. zł dotacji m.in. na ocieplenie domu, wymianę okien lub starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego zakłada rządowy program „Czyste Powietrze”. Kandydat na Burmistrza z Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Kmita o możliwości konkretnego wsparcia Mieszkańców Gminy Olkusz rozmawiał ostatnio w Warszawie z Ministrem Środowiska Henrykiem Kowalczykiem.

Patrząc na aktywność Kmity śmiało można powiedzieć, że jest on zdecydowanym liderem tegorocznej kampanii wyborczej. Tylko w ostatnim czasie kandydat spotkał się z Mieszkańcami osiedli Słowiki, Glinianki oraz Młodych, a także sołectw Zederman, Sieniczno i Żurada. Przedstawił także nowatorski program edukacyjny. Podczas ubiegłotygodniowej konwencji na olkuskim rynku swoje bardzo mocne poparcie Łukaszowi Kmicie udzieliła premier Beata Szydło. W tym tygodniu kandydat PiS na burmistrza przedstawił bardzo ważny program dotyczący poprawy jakości powietrza. Olkusz ma szansę stać się liderem tego rządowego projektu. Na każdego Mieszkańca domu jednorodzinnego, który zaplanuje i przeprowadzi proekologiczną inwestycje czeka dofinansowanie w wysokości nawet 53 tys. zł. Wnioski o dotacje przyjmowane i realizowane będą przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie.

– Niebawem w Olkuszu zostanie zorganizowane spotkanie z przedstawicielami WFOŚ. Dodatkowo planuję serię spotkań na osiedlach i w sołectwach, tak aby każdy z Mieszkańców mógł poznać szczegóły. Program „Czyste Powietrze” to nie tylko wymiana starego kotła, ale także możliwość wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie przegród domu czy instalacja odnawialnych źródeł energii. Rząd zaplanował dofinansowanie tych inwestycji nawet w 90 proc. – podkreśla Łukasz Kmita.

Program „Czyste Powietrze” ma być jednym z filarów kampanii samorządowej Łukasza Kmity. – Deklaruję, że jeśli zostanę burmistrzem, nasza gmina aktywnie włączy się w tą inicjatywę i każdy chętny będzie mógł z niego skorzystać. Urzędnicy magistratu bezpłatnie pomogą przy wypełnieniu wniosku. W przypadku osób o najniższym dochodzie będę rozważał także dodatkowe wsparcie z budżetu miasta. Wspólnie zadbamy o jakość
powietrza w naszej gminie! – podkreśla kandydat na burmistrza Łukasz Kmita.

Kmita zaznacza, że rozmawiając z Ministrem Środowiska otrzymał informacje, że Rząd pracuje także nad podobnym programem adresowanym do budownictwa wielorodzinnego. Mieszkańcy bloków zarówno komunalnych jak i spółdzielczych uzyskaliby w ten sposób bardzo wymierne wsparcie co w przyszłości przełożyłoby się na mniejsze rachunki za ogrzewanie.


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.