Recital klarnetowy w BWA

recital klarnetowy310 stycznia 2013 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu odbył się recital klarnetowy. Impreza zorganizowana została przez Państwową Szkołę Muzyczną z Olkusza.


Jako pierwsze wystąpiły: Kaja Dubiel (klarnet) i Magdalena Wojciechowska (fortepian). Obie wykonawczynie ukończyły Akademię Muzyczną w Katowicach. Pierwsza z wymienionych prowadzona była przez Romana Widaszka, druga uczyła się w klasie fortepianu Hanny Kryjak.


W drugiej części wieczoru usłyszeć można było występ kwartetu smyczkowego w składzie: Julia Ostasz (skrzypce), Urszula Ogórek (skrzypce), Malwina Wyborska (altówka) i Daria Kołodziejska (wiolonczela). Na klarnecie towarzyszyła im wspomniana wyżej Kaja Dubiel.


W programie koncertu znalazły się kompozycje autorstwa m.in. J. Francaix, E. Denisov i S.Coleridge – Taylor.


Wśród słuchaczy znaleźli się młodzi uczniowie szkoły muzycznej, którzy dopiero rozpoczynają swą przygodę z nutami. Ta impreza była dla nich cennym doświadczeniem. Mogli z bliska przyjrzeć się, jak wygląda praca artystów. Koncert okazał się prawdziwą ucztą dla melomanów.recital klarnetowy1 recital klarnetowy2recital klarnetowy7recital klarnetowy9


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.