Recital klarnetowy w BWA

recital klarnetowy310 stycznia 2013 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu odbył się recital klarnetowy. Impreza zorganizowana została przez Państwową Szkołę Muzyczną z Olkusza.


Jako pierwsze wystąpiły: Kaja Dubiel (klarnet) i Magdalena Wojciechowska (fortepian). Obie wykonawczynie ukończyły Akademię Muzyczną w Katowicach. Pierwsza z wymienionych prowadzona była przez Romana Widaszka, druga uczyła się w klasie fortepianu Hanny Kryjak.


W drugiej części wieczoru usłyszeć można było występ kwartetu smyczkowego w składzie: Julia Ostasz (skrzypce), Urszula Ogórek (skrzypce), Malwina Wyborska (altówka) i Daria Kołodziejska (wiolonczela). Na klarnecie towarzyszyła im wspomniana wyżej Kaja Dubiel.


W programie koncertu znalazły się kompozycje autorstwa m.in. J. Francaix, E. Denisov i S.Coleridge – Taylor.


Wśród słuchaczy znaleźli się młodzi uczniowie szkoły muzycznej, którzy dopiero rozpoczynają swą przygodę z nutami. Ta impreza była dla nich cennym doświadczeniem. Mogli z bliska przyjrzeć się, jak wygląda praca artystów. Koncert okazał się prawdziwą ucztą dla melomanów.recital klarnetowy1 recital klarnetowy2recital klarnetowy7recital klarnetowy9


W związku z przejściem na nową platformę rozpoczęliśmy prace modernizacyjne serwisu. Dodawanie komentarzy zostało zablokowane na czas prac. Zaloguj się lub załóż nowe konto.