lo1 podroznik

29 listopada 2013 roku uczniowie klas geograficznych uczestniczyli w niezwykłej lekcji geografii, którą poprowadził znany podróżnik i laureat konkursu „Podróżnik roku 2004” Arkadiusz „Arun” Milcarz. Zabrał on uczniów na południowowschodnie krańce Azji do Indonezji oraz na Papuę Nową Gwineę.
Arkadiusz „Arun” Milcarz – podróżnik, artysta, poeta, autor filmów dokumentalnych.
W 1998 roku zorganizował trzymiesięczną wyprawę do ekwadorskiej dżungli, gdzie przyglądał się życiu indiańskich plemion Kofan, Siona i Huarani. Rozgłos przyniosła mu samotna wyprawa „Afryka Maraton”, za którą w 2005 roku otrzymał statuetkę Kolosa w kategorii „Podróże”. Celem ekspedycji było samotne przebycie kontynentu afrykańskiego z południa na północ, najmniej popularnymi szlakami, z wykorzystaniem minimum środków pieniężnych.
Arun Milcarz mówi o sobie: „Jeżdżę po świecie aby dowiadywać się jak sprawy mają się naprawdę. Obserwuję kiedy jestem tam. Kiedy jestem tu staram się na różne sposoby dzielić tymi obserwacjami. Te sposoby to film, muzyka, słowo. Nie lubię męczyć i nudzić. Spotkania ze mną i moją koncepcją przekazu to interaktywna zabawa trochę inne spojrzenie na świat.”

Takie nietypowe spojrzenie na świat, przedstawione w sposób ekspresyjny, zabawowy najlepiej przemawia do młodych ludzi. Tak stało się też i tym razem. Uczniowie z chęcią wzięli udział w niezwykłej podróży po egzotycznych zakątkach naszej planety. Bez wątpienia nie tylko pogłębiła ona ich wiedzę o świecie, lecz także stała się dla nich inspiracją do własnych poszukiwań.
 
Spotkanie zorganizowała mgr Aneta Kasprzyk.

Tekst: I LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze