judo

Nie tylko dumnym rodzicom, ale także trenerom, którzy wychowali już wiele gwiazd sportu rośnie serce, gdy patrzą na turniejowe zmagania najmłodszych adeptów sportów walki. W sobotę 14 maja br. w hali sportowej przy Domu Kultury w Wolbromiu zawodnicy z ośmiu klubów spotkali się na turnieju judo dzieci w ramach IV edycji Memoriału im. Doktor Doroty Nowackiej.

Organizowany przez UKS Judo Wolbrom doroczny turniej dedykowany zmarłej przed ponad czterema laty wieloletniej opiekunce medycznej klubu, nieodżałowanej Dorocie Nowackiej, lekarce, która zawodowo wspierała i propagowała zdrowy tryb życia, a także chętnie uprawiała sport w życiu prywatnym, jest chyba najlepszym wyrazem szacunku i pamięci o niej. Tegoroczny memoriał zgromadził blisko setkę najmłodszych judoków, którzy dopiero wkraczają na sportowe areny. Obok gospodarzy – reprezentantów UKS Judo Wolbrom – na wolbromskich matach starli się najmłodsi zawodnicy Wisły Kraków, Jordana Kraków, MDK Kraków, MOSIR Bochnia, GUJAKAN Jaworzno, GOK Kocmyrzów, a także słowackiego JUDO CLUB Bardejov.

Atmosfera tego typu zawodów znacznie różni się od późniejszych startów na bardziej zaawansowanych etapach zawodniczej kariery, ale pierwsze zawody pozostają w pamięci startujących jako swoista szkoła życia sportowego. Dla większości najmłodszych judoków sobotnie zmagania były pierwszym poważniejszym turniejowym występem na macie. Pełni przejęcia i dziecięcej energii walczyli z rówieśnikami z innych klubów, pokonując nie tylko przeciwników, ale i własną tremę. Sędziowie i trenerzy cierpliwie pokazywali przyszłym mistrzom zasady zachowania na turniejowej macie, uczyli szacunku dla przeciwnika, a nawet godnego przyjmowania porażki, która jest nieodłączną częścią sportowego rozwoju.

Organizatorzy, trenerzy i działacze UKS Judo Wolbrom przykładają wielką wagę do tego, aby wszyscy uczestnicy zawodów dobrze czuli się w klubowych murach. W przygotowania angażuje się zwykle spora grupa rodziców zawodników, nie szczędzących czasu i energii, aby wszystko było dopięte „na ostatni guzik”. Wiosenny turniej memoriałowy wrasta powoli w lokalną sportową tradycję, stając się nie tylko areną sportowych zmagań dzieci, ale także okazją do sympatycznych spotkań reprezentantów klubów, podczas których w niemal rodzinnej atmosferze wymieniane są doświadczenia trenerskie i zawodnicze.

Jak informują organizatorzy, szczegółowe wyniki zawodów już wkrótce pojawią się na www.judowolbrom.pl

{joomplu:58761}{joomplu:58741}{joomplu:58738}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze