Rzut piłką lekarską, bieg po „kopercie”, prezentacja technik walki – to tylko niektóre konkurencje, w jakich startowali uczestnicy  I Olkuskiej Olimpiady Oyama Karate Dzieci i Młodzieży. W zawodach wystartowało ponad 60 karateków z  Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu, którego zarząd był organizatorem. Nieoceniona w organizacji okazała się pomoc jego prezesa Kazimierza Skalniaka oraz rodziców.

Skąd pomysł na Olimpiadę? -Po 17 latach zajęć Oyama Karate w Olkuszu podjęliśmy decyzję o takiej formie turnieju, gdyż mamy swój własny skład sędziowski. Są to utytułowani zawodnicy z ponad dziesięcioletnim stażem treningowym. Są wśród nich Mistrzowie Polski, Mistrzowie Europy, kilkakrotnie nagrodzeni Nagrodami i Stypendiami Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Obecnie dwójka tj. sempai Karolina Lis oraz sempai Ewelina Madejska to wykwalifikowane instruktorki Oyama Karate. Ważnym elementem jest fakt, iż Jurajski Klub Oyama Karate zrzesza ponad 60 ćwiczących (dzieci i młodzież), co pozwoliło stworzyć odpowiednie kategorie wiekowe i zapewnić prawdziwą rywalizację – mówi Kazimierz Skalniak.

W kategorii najmłodszych karateków do 6 lat wygrał Gabriel Wolnicki przed Adamem Harasem oraz zajmującymi trzecie miejsce: Kingą Papaj i Kacprem Wąsielem. W gronie dzieci z klas pierwszych najwyżej na podium stanął Szymon Sumera, a kolejne miejsca zajęli: Karolina Szwagierczak, Amelia Madejska oraz Grzegorz Furgaliński. Milosz Milej był najlepszy w kategorii początkujących dzieci z drugiej klasy. Za nim uplasowali się: Paweł Kamiński, Mikołaj Renkiewicz, i Kacper Haras. W grupie średnio zaawansowanej zwyciężył Jakub Soborski przed Kingą Kowal,
Mateuszem Malinowskim i Damianem Marcem.  W kategorii dzieci z trzeciej klasy na podium stanęli kolejno: Kamil Maj, Mateusz Staszel, Łukasz Cebo i Patryk Papaj. Wśród czwartoklasistów najlepsza był Weronika Furman. Kolejne miejsca przypadły: Alicji Milej, Dawidowi Półtorakowi oraz Konradowi Wronie. Najlepszym juniorem (klasy V-VI) okazał się Marcin Izdebski, który wyprzedził Mateusza Chmielewskiego, Julię Kudelę i Jakuba Cieślika. W kategorii juniorów zaawansowanych wygrał Hubert Kubik. Drugie miejsce przypadło Agacie Juszczak a trzecie Norbertowi Szwagierczakowi i Ewie Śliwoń. W najstarszej grupie, gimnazjalistów, zwyciężył Dominik Nowakowski. Damian Czyż był drugi, a Mateusz Zoń i Jędrzej Papisz uplasowali się na trzecim miejscu.
Organizatorzy oceniają, że poziom był wyrównany, a sportowa rywalizacja spowodowała, że wielu zawodników poprawiło swoje wyniki. Zawodnicy startowali w dziewięciu kategoriach wiekowych. W przyszłym roku na pewno zostanie zorganizowana druga edycja Olimpiady.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mami
mami
13 lat temu

😆 😆 😆

Mój MiStrz CuDowNy 😛