Ciągle mu mało, choć niewielu może poszczycić się tak liczną kolekcją nagród zdobytych na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Wciąż tworzy i zbiera kolejne dowody uznania dla swych dokonań, tak w kraju jak i zagranicą. Jacek Majcherkiewicz z Gorenic, rysownik satyryczny, malarz, poeta i prozaik, członek Klubu Literackiego MOK, ponownie doceniony został w Argentynie, a ponadto w Portugalii, Macedonii oraz na trzech odbywających się w Polsce konkursach.
W galerii rysunku satyrycznego Buenos Aires prace Jamagora wkrótce powinny otrzymać stałe miejsce. Nie pierwszy raz goreniczanin stanął do zmagań dorocznego konkursu, którego tematem jest tango, i znów jego praca została wyróżniona. Dodać należy, że w XXI Mercosur International Cartoon Contest Diógenes Taborda rywalizowali artyści z 80. krajów.
Rysunek Jacka Majcherkiewicza gości też w portugalskiej Peneli, na pokonkursowej wystawie V Biennale Humor „Luigi D’Oliveira Guimaraes”, a także w towarzyszącym prezentacji tej katalogu. Tematem tego konkursu były: „Miód i żądło”.
Był już zmysłowy taniec i słodki produkt pszczół, czas teraz na najstarszy napój alkoholowy świata. Piwu poświęcona została 48th World Gallery of Cartoons Skopje 2016. Artyści z 56. krajów nadesłali na konkurs ten 341 prac. Oczywiście również w stolicy Macedonii poznano się na twórczości Jamagora i wyróżniono jego rysunek upublicznieniem na pokonkursowej wystawie.
Po trzech wyżej zamieszczonych informacjach można by odnieść wrażenie, że Jacek Majcherkiewicz skupia się na zagranicy. Nic podobnego. Weźmy choćby „Manufakturę Satyry” VII Ogólnopolski Konkurs Satyryczny Żyrardów 2016, gdzie jego rysunek wyróżniony został drukiem w katalogu i udziałem w wystawie. Tak samo, jak na XVIII Otwartym Międzynarodowym Konkursie na Rysunek Satyryczny pt. „Sztuczna inteligencja” w Zielonej Górze. Na konkurs ten 200. artystów z 38. krajów nadesłało 521 prac.
Rysunki, rysunki… Czyżby Jamagor przestał pisać? Bynajmniej. Dowodzi tego III miejsce, które zdobył na XI Ogólnopolskim Konkursie Jednego Wiersza im. Wiktora Gomulickiego „O Laur Błękitnej Narwi” – Pułtusk. O laury tej imprezy rywalizowało 196. autorów.
Gratulujemy!
MOK Olkusz