rsm logo nowe

Pomocnicy Świętego Mikołaja – pod takim hasłem 6. grudnia odbędzie się I Mikołajkowy Integracyjny Turniej Piłki Halowej na rzecz dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin z terenu powiatu olkuskiego. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser.

Sportowo – integracyjne spotkanie w hali olkuskiego MOSiR – u to pomysł rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi z grupy wsparcia, działającej od kilkunastu lat przy stowarzyszeniu. – Grupa ta, poprzez organizację kolejnej inicjatywy społecznej, chce przybliżyć opinii publicznej problem związany z funkcjonowaniem takich rodzin. W trakcie turnieju będzie prowadzona zbiórka publiczna. Zebrane środki przeznaczone zostaną na działania rehabilitacyjno-terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych w prowadzonym przez stowarzyszenie Centrum Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych. Zapraszamy osoby, które brały udział w malowaniu garnków podczas Dni Olkusza. Ozdobione garnki trafią do ich autorów – mówi Anna Skręt z Res Sacra Miser.

W turnieju zagrają reprezentanci urzędów z Olkusza, Bukowna, Bolesławia, Klucz i Starostwa Powiatowego, strażacy, księża, rodzice dzieci niepełnosprawnych i wolontariusze. Sportowym zmaganiom towarzyszyć będą gry i zabawy dla najmłodszych uczestników oraz wizyta świętego Mikołaja z prezentami.

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o