olimpiada techniki samochodowej 2018

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu odnosi sukcesy na olimpiadach i konkursach zawodowych. W dniu 12 maja 2018 r. Jan Guzik z klasy 3b Technik pojazdów samochodowych, pod kierunkiem mgr inż. Krzysztofa Ochały i mgr Tadeusza Kuliga, zajął zaszczytne 3 miejsce w finale XIX edycji trójetapowej, Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej, który odbył się w Centrum Szkoleniowym Techniki Motoryzacyjnej Bosch w Warszawie. 

Jest to ogromne osiągnięcie edukacyjne ucznia i Szkoły. Konkurencja była ogromna. W półfinałach uczestniczyło 356 uczniów a do finału zakwalifikowało się tylko 13 uczestników z 12 szkół. O końcowym wyniku zadecydowała suma punktów z finału i półfinału.

W trakcie olimpiady była oceniana wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn, budowy pojazdów samochodowych, diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych , umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi; bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.

Jan Guzik jako laureat zostanie zwolniony z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. W rywalizacji Szkół Samochodowych uczestniczących w Olimpiadzie, Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu uplasował się na piątym miejscu w klasyfikacji zespołowej dziesięciu najlepszych Szkół Samochodowych.

Iwona Rams z ZS Nr 1 w Olkuszu
 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o