wiosenny rajd 2019 1

Maj to najpiękniejszy okres na wycieczki w plener i piesze rajdy. Ta świeża wiosenna zieleń…Urokliwa Dolina Wodącej, leżąca na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd to idealne miejsce na wiosenny rajd. Wybraliśmy się tam 8 maja i pogoda bardzo nam sprzyjała.

Oprócz cieszących oczy, pięknych krajobrazów podczas spaceru doliną, zwiedzania zamku „Pilcza” w Smoleniu, z zapierającym dech widokiem z wieży na całą okolicę, mieliśmy jeszcze inne atrakcje. Wzięliśmy udział w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez miłą panią z Ośrodka Edukacyjnego Parków Krajobrazowych w Smoleniu. Dowiedzieliśmy się jak ciekawa jest Dolina Wodącej również pod względem archeologicznym i geologicznym. Istniejące tu, liczne jaskinie zamieszkiwane były przez ludzi pierwotnych, znaleziono ślady życia wielu prehistorycznych zwierząt.

wiosenny rajd 2019 2

W muzeum obejrzeliśmy okazy zwierząt i ptaków zamieszkujących Jurę, a następnie wyruszyliśmy na ścieżkę edukacyjną. Tam uczyliśmy się rozpoznawać drzewa i inne rośliny oraz mieliśmy okazję wejść do jaskini. Na koniec czekało nas jeszcze ognisko i pieczenie kiełbasek. No i jeszcze śpiewy przy akompaniamencie gitar.
Wszyscy uczestnicy pytają kiedy następny taki rajd….Więc pewnie się podobało !!!

ZSS w Olkuszu

 wiosenny rajd 2019 3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze