olkuskie spacery historyczne 2

Przez cały rok trwa cykl wycieczek „Olkuskie Spacery Historyczne 2018”. Pomysłodawcą akcji jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, a patronat medialny nad imprezami sprawuje „Przegląd Olkuski”. Co zaplanowano na najbliższe tygodnie?

16. września powędrujemy „Śladami niepodległości na ziemi olkuskiej: Olkusz, Bydlin, Bolesław”. Impreza odbywająca się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa rozpocznie się o godz. 10.00 przed Punktem Informacji Turystycznej przy ul. Floriańskiej. Zainteresowani kolejnym spacerem, tym razem po Starym Cmentarzu w Olkuszu, spotkają się przed bramą nekropolii 26. października o godz. 16.00. Dwa dni później olkuskie koło Światowego Związku Żołnierzy AK organizuje spacer „Światełko bohaterom – szlakiem mogił żołnierzy AK na olkuskim cmentarzu” (zbiórka pod bramą cmentarza o godz. 15.00). Cykl zamyka spacer organizowany przez magistrat oraz Olkuską Grupę Turystyczną „Amonit” pod hasłem „Śladami Niepodległości po Olkuszu”, który odbędzie się 10. listopada. Uczestnicy wyruszą spod Punktu Informacji Turystycznej przy ul. Floriańskiej o godz. 10.00.
W ramach historycznych spacerów odbywają się też wędrówki z „Amonitem” Ostatnią w tym roku („Ojcowski Park Narodowy – Drewniana Droga”) zaplanowano 7. października.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze