tenis stolowy ministranci

100 ministrantów oraz 12 księży wzięło udział w XXI Turnieju Tenisa Stołowego Służby Liturgicznej Ołtarza, jaki w minioną sobotę odbył się w hali olkuskiego MOSiR-u. Uczestnicy rywalizowali o Puchar Biskupa Sosnowieckiego oraz trofeum Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Jak co roku na ul. Wiejską zjechało spore grono miłośników tenisa stołowego. Ministrantom i lektorom towarzyszyli księża, którzy również stanęli przy stołach i z rakietkami w rękach walczyli o tytuł czempiona wśród duchownych.

Zmagania duszpasterzy wygrał Krzysztof Jabłoński z parafii św. Maksymiliana w Olkuszu, który wyprzedził ubiegłorocznego zwycięzcę turnieju Pawła Kurczaba, także pełniącego posługę w parafii na Pakusce. Podium uzupełnił ks. Łukasz Wawrzyniak z Sosnowca.

Ministranci rywalizowali w czterech kategoriach. Najmłodszą z nich stanowili uczniowie klas III-IV szkół podstawowych. Zwyciężył Szymon Kot z Sosnowca, przed Michałem Brzezińskim z Jaroszowca i Janem Traczem z Zadroża. Konkurencję B przygotowaną z myślą o „ministrantach starszych” z klas V-VI szkół podstawowych zdominował 12-letni Igor Adamczyk z Jaroszowca, wyprzedzając dwóch zawodników z wolbromskiej św. Katarzyny: Miłosza Ducha i Karola Imiołka.

W grupie C, gdzie zagrali uczniowie klasy VII SP oraz gimnazjaliści, najlepszy okazał się Patryk Pałka z Bydlina, drugi był Piotr Świda ze Sułoszowej, a na najniższym stopniu podium stanął Kacper Frańczak z Sosnowca.

Najstarszą grupę stworzyli „lektorzy”. Z grona 26 tenisistów najlepiej wypadł Kamil Nowak reprezentujący parafię NMP Wspomożenia Wiernych w Jaroszowcu. Kolejne miejsca dla Kacpra Jacha z Będzina oraz Pawła Piekarza z Przegini. Najlepszy z olkuszan Jakub Walusiak (parafia pw. św. Maksymiliana) uplasował się na 4. pozycji.

Oprócz klasyfikacji generalnej prowadzono także ranking dekanatów. Drużynowo najlepszy okazał się Olkusz (175 pkt.) przed Sosnowcem (174 pkt.) i Sułoszową (166 pkt.). Łącznie udział w zawodach wzięło 112 osób z 19 dekanatów diecezji sosnowieckiej.

Na zwycięzców każdej kategorii, jak również zawodników z miejsc 2. i 3. czekały okolicznościowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy gracze otrzymali ponadto pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło oczywiście zaproszenia na kolejną edycję tenisowych zmagań. Te już za rok o podobnej porze.

Fot. MOSiR Olkusz

 

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Berni Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Berni
Berni

A które miejsce zajął najsłynniejszy z naszych olkuskich ministrantów?