25.06.2014roku  odbył się egzamin Dzieci i Młodzież z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu w ZS Nr 4. Liczna grupa Dzieci i Młodzieży z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu przystąpiła do egzaminu na wyższe stopnie szkoleniowe „kyu”. Egzamin przeprowadził sensei Kazimierz Skalniak 4 dan. Przed rozpoczęciem egzaminu miłą niespodziankę sprawili Młodzi Karatecy na pewno z inicjatywy Rodziców wręczając piękny bukiet i okazałą statuetkę jako podziękowanie za wspólnie przetrenowany rok szkoleniowy  i wspólnie osiągnięte sukcesy oraz świetną przygodę. Sensei Kazimierz Skalniak ze wzruszeniem podziękował Wszystkim, zaznaczając, że sukcesy i świetna atmosfera to również zasługa Rodziców.

Zdający z zaangażowaniem przystąpili  do egzaminu, co dawało podstawy do pozytywnego zakończenia, dla najstarszych stopniem egzamin trwał ponad 1,5 godziny. Egzamin to również świetna okazja, żeby poprawić drobne nie dociągnięcia techniczne i utrwalić jak najlepsze ich wykonanie i zrozumienie. Takie podejście  to jedyny sposób na rozwój i dążenie do Mistrzostwa. Dynamiczny trening z zaznaczeniem na poprawne przemieszczanie się umożliwiające utrzymanie równowagi i szybkie wykonanie różnych kombinacji to bardzo istotny element w walce, ale i w kata. Brak równowagi nie pozwala na wykonanie dobrej techniki , kto szybko to zrozumie a potem się nauczy ten zacznie „bawić” się różnymi technikami i kombinacjami. Zrozumienie  zasad, umiejętne ich przyswojenie pozwoli pokonać bariery  umysłowe, a potem fizyczne.

Życzymy wszystkim przyjemnych wakacji , gratulujemy zdanego egzaminu! OSU!!!

Na wyróżnienie zasłużyli:
10 kyu- Piotr Bielach

9-J – Patryk Pieta, Emilia Jaszczyk, Emilia Świechowska, Jakub Skałbania

9-S – Maja Żuk, Wiktoria Sujka,  Karol Świechowski, Patryk Chochół, Klaudia Czarnota, Hubert Fira, Natalia Stanisławska, Mikołaj Knapczyk, Ewa Wcisło, Antoni  Mielczarek, Krzysztof Wolski, Bartłomiej Radwański

8-J – Marzena  Knapczyk, Weronika Juras, Amelia Barczyk

8- S – Oskar  Wójcik, Miłosz Ćmiel 

7 – J – Natalia Stach, Jakub  Peciak, Klaudia Kulig, Magdalena  Karpińska, Łukasz  Syguła

7-S  –  Anna Piechowicz, Julia Masternak, Jan  Masternak. 6- S – Karolina Pasek , Oskar Janawa.

Osoby które stoczyły w ładnym stylu walki po egzaminie technicznym i zdały na:
      5 – S -Patrycja  Gut,  Kornel Kozera
      4- S – Gabriel Wolnicki
      3- J – Karolina Szwagierczak
      3 – S – Grzegorz Furgaliński,  Miłosz  Milej
      2- J – Kinga Kowal
      2 –S – Weronika Furman

Jurajski Klub Oyama Karate w Olkuszu   
                                      

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze