oyama_lubuskie_1

25.02.2012 roku w Żaganiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Oyama Karate w Kata i Kobudo. Organizatorem mistrzostw była sekcja Oyama Karate WKS „Sobieski” kierowany przez sensei Artura Niezgodę 3 dan. W zawodach udział wzięło ponad 100 zawodników z : Żagania, Poznania, Koszalina, Bieniowa, Lubska,Brzeszcz oraz z Olkusza.

Mistrzostwa ozdobiły pokazy tańca ze Szkoły Talentow z Centrum Kultury w Żaganiu, prowadzonej przez instruktora i choreoyama_lubuskieografa Artura Niezgodę.
Na Mistrzostwach  poza „Kata” i „Kobudo” znalazła się dodatkowa konkurencja : Kata Freestyle (Open). Zawodnicy do wybranej muzyki wykonywali swój układ choreograficzny w ustalonym czasie.Połączenie dynamicznych technik z Karate w rytm muzyki , popisy ogromną sprawnością fizyczną stanowiły bardzo barwne i zaskakujące widowisko, co spotkało się z  uznaniem publiczności.

Olkusz reprezentowali zawodnicy z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu przygotowani przez sensei Kazimierza Skalniak 3 dan. Ogólnie zdobyli 21 medali. Kilku zawodnikom zabrakło szczęścia, mimo dobrego występu, znaleźli się tuż za strefą medalową. Wszyscy zrobili kolejne postępy, a zdobyte doświadczenie w Żaganiu na pewno będzie procentować. Dodatkowe treningi w Zadrożu ,w niewielkiej sali jaką dysponuje pani dyrektor Zespołu Szkół w Zadrożu mgr inż. Ranata Żelazna oraz pan Wójt Gminy Trzyciąż mgr inż. Roman Żelazny, znacznie przyczyniły się  do postępów i osiągniętych sukcesów naszych zawodników. Należą się podziękowania  pani dyrekto, panu Wójtowi oraz panu Grzegorzowi Furgalińskiemu za  troskę i serdeczną atmosferę .

Gratuluję wszystkim postawy oraz zdobytych medali. Rodzicom serdecznie dziękuje za zaangażowanie i nieszczędzenie finansów na wyjazd i pobyt w Żaganiu. 3 marca 2012 roku będziemy rywalizować w Łodzi.
 
oyama_lubuskie_2Serdecznie zapraszamy 31 marca 2012 roku na XVIII Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Olkuszu , organizowane wspólnie z MOSiR w Olkuszu.
Godzina 15.00 – Finały i pokaz karate .Turniej odbywa się pod patronatem Burmistrza MiG Olkusz mgr Dariusza Rzepki. Proszę przyjść. Naprawdę warto!
 
Wyniki zawodników Jurajskiego Klubu Oyama Karate  w Olkuszu:

kategoria : białe pasy  dziewczyny 7-9 lat  –  I miejsce – Lena Pater
 
kategoria : białe pasy chłopcy – 7-9 lat  –   III miejsce – Kamil Kozera
 
kategoria: chłopcy – 10-12 lat   –  I miejsce – Kamil Kalembka, II miejsce – Maciej Świerczek
 
kategoria : kolorowe pasy dziewczyny – 7- 9 lat  –  I miejsce – Karolina Szwagierczak
 
kategoria : kolorowe pasy chłopcy -7-9 lat  –  I miejsce – Grzegorz Furgaliński, III miejsce -Szymon Sumera
 
kategoria :kolorowe pasy dziewczyny 10-12 lat  –  I miejsce- Kinga Kowal, II miejsce – Alicja Milej
 
kategoria:kolorowe pasy chłopcy 10-12 lat  –  I miejsce -Miłosz Milej
 
kategoria: dziewczyny 13-15 lat  –  I miejsce – Kinga Skalniakoyama_lubuskie_3
 
kategoria: chłopcy 13-15 lat  –  I miejsce -Mateusz Zoń, II miejsce – Hubert Kubik, III miejsce – Patryk Papież
 
kategoria : kobudo dziewczyny 14-17 lat  –  I miejsce – Kinga Skalniak
 
kategoria : kobudo chłopcy 14-17 lat  –  I miejsce – Mateusz Zoń
 
kategoria: kobudo dziewczyny 18 lat  –  I miejsce- Ewelina Madejska, III miejsce – Dorota Skalniak
 
kategoria : kata dziewczyny 18 lat  –  I miejsce – Ewelina Madejska, III miejsce – Dorota Skalniak

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze