oyama chorzów 2017

W dniu 11 marca 2017 r. w Chorzowie, w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej OYAMA PFK w Kumite, w których wystartowało 143 zawodników i zawodniczek z 17 klubów. Świetnie spisali się karatecy z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu, przygotowani przez Sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan, który pełnił funkcję na zawodach sędziego maty i sędziego bocznego. Kierownikiem kadry była Sensei Kinga Skalniak 1 dan, która jak zwykle świetnie sobie radziła z tą odpowiedzialną funkcją. Fotografowaniem zawodów zajmowała się Pani Marta Skalniak. Organizatorem był Śląski Klub Karate GOLIAT na czele z Sensei Jerzym Walaszczykiem 4 dan. Mistrzostwa otworzył Hanshi Jan Dyduch, Prezes Zarządu OYAMA PFK. Sędzią głównym był Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec).

Bardzo ładne, twarde i dynamiczne walki stoczył Miłosz Milej w Semi-knockdown, który zajął 2-miejsce. Srebrem musiała zadowolić się Maja Żuk, która miała zdecydowaną przewagę w walce finałowej lecz pod koniec pojedynku sędziowie zaliczyli dyskusyjne wazari (mawashi -geri -jodan) jej rywalce co przechyliło szalę na jej niekorzyść. Drugie miejsca też zdobyli po twardych walkach pokazując również siłę swoich charakterów Emilia Świechowska oraz Jakub Petlic, który może być przykładem również dla swoich starszych koleżanek i kolegów posiadających wysokie stopnie. Swoją wolą walki, ogromną aktywnością, nieustannym wyprzedzaniem swoich rywali odnosił zwycięstwo za zwycięstwem. Warto podkreślić, że duże doświadczenie, które pozwoliło osiągnąć sukces Jakubowi, zostało zdobyte w Chrzanowie. Jakub stoczył tam wiele walk ze swoimi rówieśnikami. Brązowy medal zdobył Olaf Niewiara, który bardzo ładnie się rozwija i nie boi się wymagających rywali. Poza podium tym razem była Lena Pater, Mateusz Ambrozik i Natalia Stanisławska.

Medalistom gratulujemy zdobytych medali, a pozostałym podjęcia wyzwania. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów, sumiennej pracy nad sobą i pokonania barier. Pamiętajcie, że „Najdrożej ten płaci, co założył nie tracić”. Dziękujemy wszystkim rodzicom i opiekunom za owocną współpracę. OSU !!!

Jurajski Klub OYAMA Karate w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krysia
Krysia
5 lat temu

Jurajscy KARATECY są WIELCY !!!! Ciężko trenują i maja MEDALE !!! Gratulacje DZIECIAKI !!! Odwaga to cecha ludzi wielkich !!!!