1

Od 30 czerwca 2018 r. do 11 lipca 2018 r. liczna grupa dzieci i młodzieży z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate z Olkusza i Wolbromia, Gminy Klucze, Bolesław, Bukowno, Trzyciąż i Powiatu Krakowskiego aktywnie wypoczywała w Darłówku.

Kierownikiem i organizatorem obozu był Sensei Kazimierz Skalniak 4 dan, wychowawcami: pani mgr Marta Skalniak iSensei Kinga Skalniak 1 dan. Uczestnicy obozu aktywnie wypoczywali i poznawali Darłówko i okolice. Były spacery brzegiem morza, plażowanie, kąpiel pod okiem ratownika i kadry, gra w siatkówkę, piłkę nożną, rugby. Oczywiście nie zabrakło treningów z użyciem Tonf, Bo, Kumite, a także szlifowanie Kata oraz praca nad kondycją.

Każdy uczestnik wykonał symboliczny skok przez czarny pas i został  pasowany na obozowicza. Było ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteka na której świetnie się wszyscy bawili. Była wizyta w Koszalinie, Jarosławcu, Dąbkach i Bobolinie (zwiedzanie bunkrów i relaks na plaży). Zwiedzanie latarni morskiej, rejs pięknym statkiem pirackim po Bałtyku. Tradycyjnie na koniec obozu odbył się egzamin na wyższe stopnie uczniowskie. Egzamin był dynamiczny, po zaliczeniu technik i Kata odbyły się walki, które stały na wysokim poziomie, obfitowały dużą ilością kombinacji i co bardzo ważne zdający wykazali się determinacją i skupieniem. Ćwiczymy twarde japońskie kontaktowe karate i walka z wymagającym partnerem jest czymś naturalnym, psychika jest wystawiona na próbę i  ocenę.

2

Jak co roku czas minął bardzo szybko i w rodzinnej atmosferze. Miłą niespodziankę sprawili Sensei Kazimierzowi Skalniakowi uczestnicy obozu,wręczając upominek – nieśmiertelnik, z podziękowaniami za zorganizowanie i opiekę na obozie. Z zachowania przy stole w ośrodku i innych miejscach nasze dzieci zasługują na bardzo dobrą ocenę. Podróże uczą funkcjonowania w grupie – uczestnicy stają się dojrzalsi. Najmłodszy uczestnik miał 8 lat, a najstarszy 17 lat. Po przyjeździe do Olkusza, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom od Kadry Obozu.Podziękowania należą się właścicielowi firmy transportowej Pawłowi Szlachcie za profesjonalną usługę.

Dziękujemy Wychowawcom za owocną współpracę oraz znakomitą atmosferę, uczestnikom za wspólnie spędzony czas, rodzicom i opiekunom za zaufanie. Zimą wybieramy się w góry (Zakopane), a za rok w inne miejsce nad Polskim Morzem, jak zwykle na początku wakacji.
W obozie udział wziął i angażował się Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu Stanisław Tomasz Kołodziej wraz z małżonką Edytą Kołodziej za co Im serdecznie dziękujemy.

3

Urząd Miasta i Gminy Wolbrom dofinansował pobyt na obozie dzieciom i młodzieży z terenu Gminy Wolbrom, zgodnie z umową o realizacji zadania publicznego:”Prowadzenie działań służących zapobieganiu powstawania problemów alkoholowych i narkomanii”.

Życzymy dalszych przyjemnych i bezpiecznych wakacji i zapraszamy na treningi. OSU !!!

Jurajski Klub OYAMA Karate

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Karateka
Karateka
3 lat temu

Było super !!! OSU !!!