ewa ryl1

Ewa Ryl z Klucz, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, dołączyła do załogi największego polskiego żaglowca – „Daru Młodzieży”. W ten sposób razem z innymi młodymi uczestnikami „Rejsu Niepodległości” włączy się obchody wyjątkowej rocznicy, jaką jest stulecie odzyskania niepodległości. Drugim ważnym akcentem rejsu jest udział żaglowca w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, w styczniu przyszłego roku.

Ewa Ryl podczas rejsu będzie reprezentować m.in. Gminę Klucze, co zostało zaakcentowane w specjalnie dla niej zamówionej odzieży z herbem i logo gminy oraz imieniem uczestniczki wyprawy.

W rejsie weźmie udział blisko 1000 młodych osób z całego kraju – załoga będzie wymieniać się w kolejnych etapach rejsu, który potrwa do marca przyszłego roku. Żaglowiec zawinie do 22 portów w 18 państwach świata.

Podczas tej podróży we wszystkich portach odwiedzanych przez „Dar Młodzieży” w naturalny sposób obecna będzie Polska symbolizowana przez piękny żaglowiec i biało-czerwoną banderę. To zaakcentowanie w globalnej przestrzeni publicznej wyjątkowej rocznicy, jaką jest stulecie odzyskania niepodległości – tak o idei rejsu mówią organizatorzy.

Rejs „Daru Młodzieży” organizowany jest przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademię Morską w Gdyni i Pallotyńską Fundację Misyjną Salvatti.pl.

ewa ryl2

Żaglowiec rozpoczął rejs 20 maja br. roku z Gdyni. Po zawinięciu do stolic – Tallina w Estonii i Kopenhadze w Danii – przypłynął 10 czerwca do Szczecina na Światowe Dni Morza. Tutaj, w Szczecinie, do załogi „Daru Młodzieży” dołączyła nasza mieszkanka, która dzisiaj, 15 czerwca wyruszyła w swój pierwszy w życiu tak długi rejs! Razem z innymi jego uczestnikami zawita m.in. do portów w Niemczech, Francji i na leżącą u wybrzeży Afryki Teneryfę, a 15 lipca powróci do kraju.

Będziemy dzielić się z Państwem relacjami z rejsu, przesyłanymi przez Ewę Ryl.

Naszej młodej żeglarce życzymy po marynarsku: Stopy wody pod kilem!

Rafał Jaworski/UG Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zdruzgotany
Zdruzgotany
5 lat temu

[quote name=”mieszkaniec powiatu”]Niestety takich pracowników ma UG Klucze.[/quote]
Już autor poprawił 😆 😆
Ale słowo przepraszam jest mu chyba nieznane?

mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu
5 lat temu

Niestety takich pracowników ma UG Klucze.

Zdruzgotany
Zdruzgotany
5 lat temu

[quote name=”Rafał Jaworski/UG Klucze”]Po zawinięciu do stolic – Tallina w Norwegii i Kopenhadze w Danii [/quote]
Szanowny Panie autorze tego tekstu,
takiej niewiedzy geograficznej powinien się Pan wstydzić!
Tallinn to stolica, Estonia państwo się nazywa.
Teraz zaczynam rozumieć,dlaczego polikwidowano gimnazja. 😉 :-*
No ale cóż,jak się rzucało kamieniami w szkołę……