stypendia 2018 1

Ostatnie dni czerwca w szkołach to czas podsumowań efektów całorocznej pracy. Jak co roku Wójt Gminy Klucze Norbert Bień wręczył stypendia uczniom, którzy w roku szkolnym 2017/18 zostali finalistami konkursów kuratoryjnych lub osiągnęli bardzo dobre wyniki z egzaminów gimnazjalnych i do tego mogą poszczycić się wysoką średnią ocen na świadectwie.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 18 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bydlinie oraz 21 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach. Oprócz stypendiów w wysokości 700 zł uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a ich rodzice listy gratulacyjne.

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!

stypendia 2018 2

Mijający rok szkolny był pierwszym, w którym zaczęła obowiązywać reforma edukacji, ale egzaminy gimnazjalne przeprowadzane były według starej formuły. Oto jak przedstawiają się wyniki uzyskane przez uczniów klas III gimnazjów w naszej gminie na tle powiatu, województwa i kraju.

Spośród 6 gmin w powiecie olkuskim, uzyskane wyniki plasują gimnazjalistów z Gminy Klucze na następujących miejscach: język polski – IV miejsce w powiecie, historia i wiedza o społeczeństwie – II miejsce, matematyka – IV miejsce, przedmioty przyrodnicze (biologia, geografia, chemia, fizyka) – IV miejsce, język angielski (poziom podstawowy) – I miejsce, język niemiecki (poziom podstawowy) – III miejsce, język angielski (poziom rozszerzony) – II miejsce.

W przyszłym roku szkolnym 2019/20 uczniowie klas III gimnazjum po raz ostatni zasiądą do pisania egzaminu gimnazjalnego, a po raz pierwszy egzamin będzie przeprowadzany w klasach VIII. Nasi uczniowie już się do tego przyszłorocznego egzaminu przygotowują. W kwietniu 2018 r. wszyscy uczniowie klas VII przystąpili do próbnego egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego z wykorzystaniem arkuszy egzaminacyjnych WSiP. 

Uzyskane z próbnego egzaminu wyniki są w szkołach wnikliwie analizowane i stanowią dla nauczycieli wskazówkę, nad czym należy pracować od początku nowego roku szkolnego.

UG Klucze

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Max Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Max
Max

„Wszystkie zwierzęta są równe ale świnie i ich dzieci są równiejsze”
Pozostałym uczniom, którzy uczciwie zapracowali na nagrody i stypendia, gratuluję i życzę tak samo dobrych osiągnięć w nowych szkołach.