aa dzienkobiet1

Dzień Kobiet coraz bliżej, choć do 8 marca tak naprawdę pozostało jeszcze trochę czasu. Nie mniej łatwo sobie wyobrazić, w jaki sposób swoje święto obchodzić będą panie – i te starsze, i te trochę młodsze. Bo okazja ku dobrej zabawie jest świetna, tego nie da się ukryć. Jako pierwsi z inicjatywą skierowaną do płci pięknej wyszli mieszkańcy Gorenic, a dokładnie tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich współpracujące z miejscową Radą Sołecką.

 

Pokazy taneczne (łowickie i lubartowskie) w wykonaniu zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Olkuskiej prowadzonego z ramienia olkuskiego MOK-u przez Beatę Nowak, świetna zabawa na parkiecie przy muzyce w klimacie góralskim, a także suto zastawione stoły i ponad setka mieszkańców – tak w telegraficznym skrócie można podsumować Dzień Kobiet w remizie strażackiej OSP Gorenice. Sobotni wieczór upłynął tam pod znakiem świetnej zabawy, gdzie obok świętujących kobiet pojawili się też co bardziej odważni panowie. – Po raz trzeci z rzędu tak hucznie w naszej miejscowości obchodzimy Dzień Kobiet. W tym roku nasza uroczystość wypadła nieco wcześniej niż zwykle, ale i tak frekwencję mamy bardzo dobrą – mówi z zadowoleniem miejscowy sołtys Andrzej Chmielewski. – Należy się cieszyć, że nasza propozycja wygrała ze skokami narciarskimi i popisami Kamila Stocha – dodaje z dobrze znaną sobie humoreską obecny na spotkaniu Jacek Majcherkiewicz.

Trzeba jednak wiedzieć, że o ile poprzednie imprezy były dziełem głównie wspomnianego wyżej artysty, to teraz sprawy w swoje ręce wzięły głównie kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich. Poczęstunek i organizację rozrywkowego wieczoru, finansowo wspomógł fundusz sołecki, a konferansjerem, muzykantem i duszą towarzystwa (wszystko w jednym) był góral z krwi i kości z nowosądeckiego Łącka. – Właśnie poprzez takie spotkania możemy się integrować, a to przecież bardzo istotne mając na uwadze społeczność wiejską. Rzadko mamy okazję znaleźć się w tak licznym gronie – przyznaje sołtys Chmielewski. Jeśli wierzyć zapewnieniom, obchody Dnia Kobiet w Gorenicach będą stałym punktem w kalendarzu miejscowych wydarzeń kulturalnych.

aa dzienkobiet5

aa dzienkobiet4

aa dzienkobiet3

aa dzienkobiet2

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
sjpgoreniczanka Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sjp
sjp

[quote name=”PIOTR KUBICZEK”] dodaje z dobrze znaną sobie humoreską obecny na spotkaniu Jacek Majcherkiewicz[/quote]
Sprawdźże sobie pan znaczenie terminu „humoreska”, bo się zlasować można, czytając takie głupoty.Powtórka z interpunkcji także by się przydała – jej zasady nadal obowiązują.

goreniczanka
goreniczanka

owszem imprezy były wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju ale to nie pan Jacek był dwóch poprzednich ale i wtedy również koło gospodyń wiejskich w całości zorganizowało uroczystość jak i poczęstunek a pan Jacek dzięki swojej uprzejmości podjoł się prowadzenia jako konferansjer