kobiety w mundurach 2019

27.03.2019 roku starszy sierżant Agata Łaskawiec oraz sierżant Dorota Baradziej gościły w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie, gdzie odbywały się obchody Dnia Kobiet. Tematem spotkania było „Kobieta w mundurze – kobieta w Policji”.

Policjantki swoją prelekcję rozpoczęły od historii powołania policji kobiecej. Szczegółowo przedstawiły wymogi stawiane ówczesnym kandydatkom, proces rekrutacji oraz zadania, które miały do wykonania funkcjonariuszki. Zaprezentowały mundur, w jakim pełniły służbę kobiety i porównały go do współczesnych czasów. 

Policjantki przedstawiły, jakie wymogi muszą dzisiaj spełniać kandydaci, którzy chcą wstąpić w szeregi tej formacji. Prelegentki omówiły również perspektywy, jakie daje służba w Policji. Przedstawiły strukturę organizacyjną jednostki, a także zadania jakie mają do wykonania policjanci poszczególnych wydziałów, zespołów i sekcji znajdujących się w olkuskiej komendzie. Mundurowe wspominały również, że kobiety w policji, to nie tylko funkcjonariuszki, ale i pracownice na stanowiskach cywilnych.

W spotkaniu uczestniczyło około 80 osób m.in.: Burmistrz Miasta Bukowna, Zastępca Burmistrza, Sekretarz Miasta, Radni Rady Miejskiej oraz mieszkańcy miasta.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze