kpp olkusz przedszkola 2019 1

Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo w swojej okolicy. Doskonale znają swój rejon i problemy społeczności lokalnej. Uczestniczą też w wielu spotkaniach, konsultacjach i debatach. Wiedzą, jak ważna jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa.

27 marca 2019 roku dzielnicowi: starszy aspirant Dawid Henc i młodszy aspirant Arkadiusz Żak z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu odwiedzili dwa olkuskie przedszkola. Maluchy wspólnie z policjantami uczyły się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i poznały podstawowe przepisy, jakie obowiązują pieszych na drodze. Policjanci nie skupili się wyłącznie na przekazaniu maluchom informacji o bezpiecznych zachowaniach.

kpp olkusz przedszkola 2019 2

Poprzez zabawę starali się zachęcać dzieci do odpowiadania na pytania dotyczące zagrożeń, z którymi na co dzień mogą się spotkać maluchy. Przedszkolaki przedstawiały różne sytuacje i zwracały uwagę, na takie zachowania, które powinny wzbudzić ich czujność. Dzieci doskonale wiedziały, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia, gdzie mają szukać pomocy i znały numery alarmowe. Spotkanie z policjantami nie mogło się odbyć bez pytań na temat zawodu. Dzielnicowi chętnie opowiadali, na czym polega ich praca i służba w mundurze.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od policjantów malowanki, odblaski i pamiątkowe dyplomy.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze