miejsce spotkan dla studentow

W kwietniu 2015 r. zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. „Miejsce spotkań dla studentów”, zorganizowanego przez Instytut Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej. Uczennica Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu Ewa Drozdowska zajęła I miejsce, a uczennica Kamila Kordaszewska z tej samej szkoły zajęła IV miejsce. Ewa uczy się w klasie III a technikum architektury krajobrazu, natomiast Kamila jest uczennicą klasy II a o tym samym profilu. Przedmiotem konkursu był projekt zagospodarowania wielofunkcyjnego miejsca spotkań studentów zlokalizowanego w kampusie Politechniki Krakowskiej. Konkursowe Jury doceniło m. in. oryginalność, pomysłowość, funkcjonalność, estetykę wykonania, możliwości realizacyjne rozwiązań projektowych, zaproponowanych przez uczennice z „Mechanika”. 

„Podstawą naszego sukcesu jest pasja, która pomaga rozwijać techniczne zainteresowania. Nie do przecenienia jest wiedza, wysokie umiejętności dydaktyczne naszych nauczycieli nauki zawodu. Na zajęciach zawodowych tworzymy mnóstwo architektonicznych projektów dotyczących m. in. zagospodarowania przestrzennego terenu. W tym celu posługujemy się specjalistycznymi metodami, wykorzystujemy graficzne programy komputerowe. Do doskonalenia naszej wiedzy przyczynia się nowoczesne wyposażenie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Kształcenia Zawodowego. Niezmiernie cieszymy się, że nasze projekty zostały nagrodzone” – stwierdziły dziewczęta.

25 maja 2015 r. na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej odbędzie się uroczyste rozdanie nagród. Warsztaty rysunkowe
dla laureatów konkursu odbędą się w dniach 25 maja i 1 czerwca 2015 na Wydziale Architektury PK. Uczennice zostały przygotowane do konkursu przez Pana Tomasza Morawca.

Iwona Rams ZS Nr 1 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze