szlakiem walk

W następną sobotę 11 listopada z Bydlina wystartuje 23. Międzynarodowy Bieg Uliczny „Szlakiem Walk Legionistów”, który po raz kolejny stanie się okazją do aktywnego świętowania Dnia Niepodległości. Organizatorzy jak zwykle przygotowali imprezy towarzyszące głównemu wydarzeniu.

Co roku do Bydlina przyjeżdżają zawodnicy z różnych stron Polski, ale także biegacze spoza naszego kraju. Wszystko po to, aby wziąć udział w biegu ulicznym prowadzącym szlakiem walk legionistów. Trasa prowadzi malowniczymi terenami trzech miejscowości: Bydlina, Krzywopłot oraz Załęża. Rywalizacja w biegu głównym prowadzona będzie w kategoriach kobiet i mężczyzn. Panie pokonają 8 km, natomiast panowie 12 km. Start zaplanowano na stadionie miejscowego Legionu.

Tam także odbędą się biegi dzieci i młodzieży na różnych dystansach (od 60 do 800 metów) w zależności od wieku uczestników.

Razem z biegaczami na 5-kilometrową trasę wyruszą amatorzy chodzenia z kijkami. Zawody Nordic Walking także będą miały swoją odrębną klasyfikację. Na zakończenie odbędzie się ogłoszenie wyników oraz dekoracja najlepszych biegaczy i maszerujących.

Zapisy do biegu prowadzone są TUTAJ. Swoją chęć udziału w imprezie można zgłosić również w biurze zawodów, w dniu biegu „Szlakiem Walk Legionistów”, które będzie czynne w pawilonie sportowym przy stadionie już od godz. 9:30.

Przed rokiem najlepsi na trasie okazali się Sylwia Ślęzak oraz Andrzej Lachowski. Czy tym razem będzie podobnie? Przekonamy się już niebawem.

szlakiem walk plakat

 

 

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
ac Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ac
ac

Sto trzy lata temu na Ziemi Olkuskiej stoczona została bitwa pod Krzywopłotami, Załężem i Bydlinem, rozegrana na tutejszych polach między 17 a 19 listopada 1914 r. Walczyli w niej z wojskami rosyjskimi u boku Austriaków również żołnierze 1. Brygady Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego. Czterdziestu sześciu z nich zginęło. We wspólnej mogile na cmentarzu w Bydlinie pochowano czterdziestu czterech poległych Legionistów.
Czytaj więcej:
http://cyra.wblogu.pl/uczestnik-bitwy-pod-krzywoplotami-i-wiezien-kl-auschwitz.html