matecznik tradycji 2017 1

Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach podpisał z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu porozumienie o współpracy w zakresie organizacji i przeprowadzenia działań projektu pn. „MAŁOPOLSKA SZKOŁA TRADYCJI” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego latach 2017 – 2020.

W ramach realizacji projektu w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach powstanie MATECZNIK TRADYCJI – miejsce, w którym prowadzone będą warsztaty, tańca ludowego i rzemiosła. Każdy warsztat czerpać będzie z tradycji danego regionu, a uczestnicy zajęć będą mogli zapoznać się z dziedzictwem kulturowym swojej małej ojczyzny.

 

matecznik tradycji 2017 2

WARSZTATY TAŃCA LUDOWEGO
W ramach Warsztatów Tańca Ludowego przewidziano zajęcia dla grup do 25 uczestników, w trakcie których zgłębione będą arkana tradycji tanecznych danego regionu, zwyczajów i obrzędów. Zajęcia grupowe prowadzone będą 1 raz w tygodniu przez 3 godziny lekcyjne.

WARSZTATY TRADYCYJNYCH ZAWODÓW, RZEMIOSŁA I RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO
Warsztaty Tradycyjnych Zawodów, Rzemiosła i Rękodzieła Artystycznego prowadzone będą przez artystów – rzemieślników dla grup minimum 5-osobowych 1 raz w tygodniu przez 4 godziny lekcyjne. Przedmiotem warsztatów będzie haft, kowalstwo, garncarstwo, rzeźba, malarstwo na szkle i inne – w zależności od tradycji danego regionu.

 

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o kontakt:

– Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach, ul. Partyzantów 1

Ramona Czyżykowska – Liber te. 32/647 14 60

– Dom Kultury „Papiernik” w Kluczach ul. Rudnicka 2a

Zuzanna Kocjan tel. 32/ 642 84 02

Rafał Jaworski/UG Klucze

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o