finał igrzysk9

Przez trzy dni, od 9 do 11 lutego Miejski Dom Kultury w Olkuszu pełnił honory gospodarza finału Wojewódzkich Igrzysk w Szachach Indywidualnych Dziewcząt i Chłopców. Imprezę tę rokrocznie organizuje Małopolski Szkolny Związek Sportowy, po raz kolejny z udziałem olkuskiego MOK oraz działającej przy nim Szachowej Akademii Anatolija Karpowa. W tegorocznej edycji Igrzysk rywalizowało 269. młodych zawodników. Wśród nich był Mistrz Europy seniorów, 17-letni Jan Krzysztof Duda.

W poniedziałek 9 lutego uroczystego otwarcia Igrzysk dokonali: prezes zarządu olkuskiego i członek władz wojewódzkich SZS Marcin Bujas, zastępca dyrektora MOK i prezesa UKS Czarny Koń Olkusz Waldemar Czarnota oraz olkuski arcymistrz Paweł Czarnota, pełniący funkcję sędziego głównego. Tego dnia o tytuły najlepszych w Małopolsce walczyli uczniowie szkół podstawowych, we wtorek 10 lutego do rywalizacji przystąpili gimnazjaliści, zaś w środę 11 lutego szachowy maraton zakończyły zmagania licealistów.

finał igrzysk

Wyniki finałów Igrzysk Wojewódzkich dostępne są na stronie www.mszs.krakow.pl. My pochwalimy się sukcesami naszych zawodników. W Igrzyskach Szkolnych, czyli rywalizacji uczniów szkół podstawowych, I miejsca wywalczyli Barbara Goraj i Jakub Ochowicz, za którym uplasował się kolejny reprezentant olkuskiego klubu Mateusz Lis. Spośród gimnazjalistów najlepiej spisała się zdobywczyni IV miejsca Alicja Cebula. Z taką samą lokatą Kamil Tomsia zakończył udział w rozgrywkach licealistów. Gratulujemy!

finał igrzysk1

Dla nikogo nie był niespodzianką sukces Jana Krzysztofa Dudy – najlepszego zawodnika Igrzysk wśród licealistów. Mimo zaledwie 17. lat szachista ten ma już na koncie tytuł Mistrza Europy seniorów w szachach szybkich oraz srebrny medal ME w szachach błyskawicznych. W szachy zaczął grać mając 5 lat. W rankingu sportowych Asów Małopolski zajął ósme miejsce. Uczestnicząc w wielu zawodach bywał także w Olkuszu. Kilkakrotnie grał na Gwiazdkowym Turnieju Szachowym. – Chętnie tu przyjeżdżam, w Olkuszu panuje dobra atmosfera i zawsze są bardzo dobre warunki do gry. – powiedział nam w przerwie rozgrywek. Zapytany o najbliższe plany wyjawił, że jeszcze w tym miesiącu leci do Jerozolimy na ME w szachach klasycznych. Trzymamy kciuki za kolejne międzynarodowe sukcesy Jana Krzysztofa Dudy.

MOK Olkusz

finał igrzysk2

finał igrzysk3

finał igrzysk4

finał igrzysk5

finał igrzysk6

finał igrzysk7

finał igrzysk8

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze