memorial swedziol

Dzień Niepodległości można uczcić na wiele sposobów. Jedni wybierają udział w marszach, inni w patriotycznych koncertach, a jeszcze inny stawiają na aktywność fizyczną. 11 listopada w hali olkuskiego MOSiR-u, już po raz kolejny spotkali się miłośnicy tenisa stołowego.

Współtwórcą tenisowych zmagań był Henryk Swędzioł, który tej dyscyplinie poświęcił się w całości, będąc jednocześnie wspaniałym pedagogiem i wymagającym trenerem. Jego śmierć dała początek nowej inicjatywie. Dotychczasową nazwę „Otwarty Turniej Tenisa Stołowego”, zamieniono na „Memoriał Henryka Swędzioła”. Jego druga edycja ściągnęła na Wiejską nie tylko zawodników z różnych stron południa Polski, ale także graczy z Niemiec i z Czech. Zagraniczni tenisiści odpowiedzieli tym samym na zaproszenie ULKTS Jaroszowiec, którego założycielem wraz z obecną w piątek na hali żoną Barbarą, był patron ostatnich zmagań.

Pamięć o patronie dodatkowo uczczono minutą ciszy. Podczas uroczystego otwarcia imprezy, działacze ULKTS-u wspominali 20-letnią historię klubu. Z racji okrągłego jubileuszu, Barbarze Swędzioł udało się wydać autorską publikację. Książka nosi tytuł: „Historia tenisa stołowego w Jaroszowcu”. Znajduje się w niej zapis początków istnienia klubu, jak również jego ewolucja. Dostępne są też ciekawostki z życia utytułowanych zawodników oraz trenerów.

Do turniejowej rywalizacji łącznie przystąpiło 186 graczy reprezentujących różne pokolenia. Przygotowano aż 18 kategorii wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Odrębną klasyfikację prowadzono również dla amatorów i zawodników z licencjami.

W najmłodszych grupach wiekowych, a więc wśród dzieci ze szkół podstawowych z klas I-IV, najlepiej wypadli Emilia Bajer z Wiśniowej oraz Hubert Ziętara z Katowic. Wśród zawodników najstarszych (urodzeni w 1957 r. i starsi), triumfował Janusz Sokołowski z Czeladzi, który w meczu decydującym o złocie pokonał swojego kolegę Andrzeja Głoda.

Pełna turniejowa klasyfikacja dostępna jest pod linkiem: http://mosir.olkusz.pl/pdf/wyniki_otts_2016.pdf

Na najlepszą trójkę graczy w każdej kategorii czekały okazjonalne medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy także otrzymali zaproszenie do Olkusza za rok, na trzecią edycję memoriału poświęconemu pamięci nieodżałowanego mistrza tenisowego z Jaroszowca.

Organizatorzy turnieju: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Powiatowe Zrzeszenie LZS, ULKTS Jaroszowiec oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

Sponsor główny: firma Modest z Łodzi.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska z Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w składzie: Agnieszka Piotrowska, Józef Mierzwa oraz Andrzej Wieczorek.

Fot. MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze