herb olkusza

Ogłoszenie UMIG Olkusz
Na łamach prasy część radnych próbuje dowodzić, że moje działania są wymierzone przeciwko Państwu – przeciwko Mieszkańcom Miasta i Gminy Olkusz. Za przykład podają Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”.

Nie mogę pozostawać obojętny wobec takich insynuacji, tym bardziej, że decyzje Związku tylko potwierdzają moje przypuszczenia: należy dokładnie przyjrzeć się jego działalności.

Podobno nie chcę rozmawiać z przedstawicielami pozostałych gmin należących do Związku (Bukowno, Bolesław, Klucze). Zarzuty te są formułowane przez osoby życia publicznego, które nie dostrzegają, że interesy Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz nie są w Związku wystarczająco reprezentowane. Plany Zarządu ZKG „KM” często są niekorzystne dla Mieszkańców Gminy Olkusz, czego wyraźny dowód odnajduję w propozycji podniesienia opłat za bilety dla kursów na terenach sołectw Gminy Olkusz. Dlaczego podobna propozycja nie dotyczyła mieszkańców pozostałych gmin należących do Związku?

W Zarządzie Związku znajdują się wyłącznie przedstawiciele pozostałych gmin, mogący forsować rozwiązania niekorzystne dla Mieszkańców Gminy Olkusz, a korzystne finansowo dla Związku. Na to godzić się nie mogę, dlatego zabiegałem o to, aby zarządowi przewodniczył przedstawiciel Gminy Olkusz. Musimy mieć gwarancję, że najważniejsze decyzje będą podejmowane z naszym udziałem. O to powinien zabiegać również każdy radny, którego obowiązkiem jest działalność na rzecz Mieszkańców swojej gminy. Dziękuję tym, którzy wspierają podejmowane przeze mnie działania. Projekt podniesienia cen biletów nie zyskał mojej akceptacji, jednak należy pamiętać, że Gmina Olkusz nie ma decydującego głosu!

Poprzednie władze Olkusza pozwalały na systematyczne obniżanie pozycji Gminy Olkusz w ZKG „KM” oraz w PWiK sp. z o.o. Mimo faktu, że Gmina Olkusz ma największy udział w tych jednostkach (ok. 67%), głos jej przedstawiciela liczy się tak samo jak głos przedstawiciela gminy Klucze, Bolesław czy Bukowna. W 2016 roku Gmina Olkusz przeleje na konto ZKG „KM” 3 417 708 zł, Bukowno przekaże do wspólnego budżetu 541 019 zł, Bolesław – 710 051 zł, Klucze – 766 506 zł. Gmina Olkusz wpłaci więcej niż pozostałe gminy razem wzięte. Nie ma jednak decydującego głosu.

Dotychczas głos każdej gminy był szanowany. Funkcjonujące umowy partnerskie gwarantowały, że bez zgody danej gminy nie podejmowano istotnych dla niej decyzji. Niestety, tak już nie jest. Gmina Olkusz została zmuszona do zwiększenia dopłat do Związku z 3 mln zł do 3,4 mln zł rocznie, mimo, że pozostali członkowie Zgromadzenia wiedzieli, że w naszym budżecie nie ma rezerwy tak dużych środków. Co więcej, mimo zwiększenia tej dopłaty, Zarząd dążył również do podniesienia cen biletów Mieszkańcom sołectw Gminy Olkusz. Czy jest to działanie sprawiedliwe oraz uzasadnione ekonomicznie? Nie wiadomo, bowiem Związek odmawia udostępnienia danych pozwalających na rzetelną ocenę.

Wysokość dopłat poszczególnych gmin do Związku wynika z przeliczenia tzw. wozokilometrów, czyli liczby kilometrów pokonywanych przez autobusy na terenie każdej gminy. Zwróciłem się do Związku z prośbą o przedstawienie mi danych dotyczących wozokilometrów na terenie Gminy Olkusz. Odmówiono mi, w uzasadnieniu powołując się na nieadekwatne do sytuacji zapisy statutu Związku i… ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Czy zatem Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, reprezentując Mieszkańców, ma godzić się na rosnące wymagania finansowe Związku nie zadając żadnych pytań? Muszę mieć pewność, że pieniądze publiczne wydawane są racjonalnie. To są również Państwa pieniądze. Związek oczekuje jednak, że wpłacimy 3,4 mln zł bez uzasadnienia konieczności poniesienia takiego wydatku.

Nie jest prawdą, że próbuję zlikwidować Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”. Widzę natomiast, że partnerskie umowy z poprzednich lat nie są respektowane przez przedstawicieli pozostałych gmin. W ubiegłych latach niekorzystne zapisy statutu nie miały tak dużych konsekwencji dla Gminy Olkusz jak teraz, ponieważ przedstawiciele pozostałych gmin szanowali nasz głos.

Nie jest tajemnicą, że szukam rozwiązań optymalizujących funkcjonowanie komunikacji na terenie Gminy Olkusz. Zdaję sobie sprawę z tego, że dla niektórych grup niewygodne stały się moje działania polegające na upominaniu się o należne prawa oraz sprawdzaniu jak wydawane są publiczne pieniądze. Nie zamierzam ustąpić – mimo prób ośmieszenia mnie, nacisków politycznych i medialnych. Moim obowiązkiem jest troska o interes Gminy Olkusz i jej Mieszkańców, nawet jeśli jest to niewygodne dla innych.

W jednym z wywiadów powiedziałem, że zamierzam zaglądać pod kamienie, pod które dawno nikt nie zaglądał, aby mieć pewność, że pieniądze publiczne wydawane są rozsądnie. Państwo mogą ocenić jak w kontekście tej deklaracji prezentuje się odmowa udostępnienia Gminie Olkusz podstawowych informacji dotyczących Związku.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz
Roman Piaśnik

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sycyyliana
Sycyyliana
6 lat temu

[quote name=”ELF”]Gratuluje Panie Burmistrzu dziajaj tak dalej przecinaj te układy ![/quote]
panie Romanie odetnij pępowinę od swojego kolegi z Kluczewskiej

ELF
ELF
6 lat temu

Gratuluje Panie Burmistrzu dziajaj tak dalej przecinaj te układy !

gościówa
gościówa
6 lat temu

[quote name=”G.K”]Rozwalić Związek i Wodociągi i zbudować na nowo z nowymi ludźmi młodymi, nieskorumpowanymi.[/quote]
A gdzie takich znajdziesz????synowie,zięcie ,córki, ciotki i szwagry obecnych ludzi na stanowiskach?

Jacek M.
Jacek M.
6 lat temu

[quote name=”Klemens”][quote name=”ELF”]PIS w Olkuszu trzeba rozwiązac[/quote]
sami się rozwiązali. jak ktoś nie umie kierować partią w terenie to powinien na targu pietruszkę sprzedawać. i tak ich Kraków rozwiąże tylko jeszcze trochę. będą leżeć i kwiczeć siermięgi.[/quote]
Cały Kraków i Olkusz z was się śmieje, ze rozwalacie i osłabiacie partię w mieście. Partia to porządni ludzie z doświadczeniem a nie młodzi nieopierzeni populiści. Już w PiSie takich młodzych 3 posłów poleciało do Madrytu i skończyło się dla nich wyrzuceniem za burtę. W Olkuszu będzie to samo tylko po wyborach w okręgach. Odsuńcie Mrofkę , PółPanka, Ozdebe i Kamitę..

Oli
Oli
6 lat temu

Łydka ten aparatczyk z KOMITETU CENTRLNEGO PIASNIKA , nigdy , pamietam jak Rzebka załatwił mu robotę w OWENCIE za wejście do komitetu PO , miernocina sam by sobie ńie poradził , do łopaty .

sue3w70
sue3w70
6 lat temu

[quote name=”cdn…”]Nie tak dawno przeczytałam, że Kmita robił jakieś przygotowania/rozpoznania celem pozyskania funduszy unijnych na komunikację. Dlaczego ta sprawa ucichła? Lepiej rozwalić ZKG (bo nie chcieli kolesia Łydki) i robić komunikację rozlatującymi się busami, bez żadnego nadzoru, czy też zająć się zdobyciem funduszy j.w.. SKANDAL!!![/quote]
Jak Kmita robił rozpoznanie i przygotowanie to mógł dokończyć. On tylko wszystko w teorii zaczyna i na tym koniec. Jeszcze nic tak na prawdę nie zaczął i nic nie skończył. Zawsze wielkie halo a efektów z jego halo żadnych. I w Krusie będzie tak samo. Liczy się stanowisko i pieniądze. Trzeba przypomnieć, że stanowisko dostał z mianowania partyjnego nie z konkursu otwartego. A z pisem co zrobił w mieście ?.

cdn...
cdn...
6 lat temu

Nie tak dawno przeczytałam, że Kmita robił jakieś przygotowania/rozpoznania celem pozyskania funduszy unijnych na komunikację. Dlaczego ta sprawa ucichła? Lepiej rozwalić ZKG (bo nie chcieli kolesia Łydki) i robić komunikację rozlatującymi się busami, bez żadnego nadzoru, czy też zająć się zdobyciem funduszy j.w.. SKANDAL!!!

TomC
TomC
6 lat temu

[quote name=”TomB”]Człowieku, czy ceny biletów a przede wszystkim ceny wody i ścieków nie są sprawami miasta i jego mieszkańców? Każdy chociasz trochę inteligentny pozytywnie odpowie na to pytanie, ale tobie brakuje chociasz troszkę inteligencji.[/quote] Człowieku, a wiesz, że o cenach biletów decyduje nie zarząd ZKG tylko Piaśnik z Łydką i Imielskim i resztą wójtów. O cenie wody też nie decyduje PWiK tylko Piaśnik z radą ustalając wysokość dopłaty do taryfy. Czy Piaśnik naprawdę myśli że mieszkańcy są tacy głupi i tego nie wiedzą? To po co to rozdzieranie szat? Hamletyzowanie? My, mieszkańcy chcemy Burmistrza, a nie chłopca w krótkich spodenkach.

Klemens
Klemens
6 lat temu

[quote name=”ELF”]PIS w Olkuszu trzeba rozwiązac[/quote]
sami się rozwiązali. jak ktoś nie umie kierować partią w terenie to powinien na targu pietruszkę sprzedawać. i tak ich Kraków rozwiąże tylko jeszcze trochę. będą leżeć i kwiczeć siermięgi.

MK
MK
6 lat temu

PISOWCY już chyba przestaną hejtować i wypisywać bzdur.

MAGDA
MAGDA
6 lat temu

Panie Burmistrzu głosowałam na Pana niech tak dalej Pan zarządza,i przecina te układy ,brawo.

EDI
EDI
6 lat temu

Wreszcie jedyny burmistrz który nie jest w żadnych układach i zarządza twardą ręką.

Młody
Młody
6 lat temu

„W jednym z wywiadów powiedziałem, że zamierzam zaglądać pod kamienie, pod które dawno nikt nie zaglądał … „

Przed wyborami ciągle zarzucał poprzedniej władzy nierozliczenie się z płyt kamiennych i kostki brukowej ze starej płyty rynku. Czyżby w końcu, po 2 latach znalazł te kamienie i zamierza pod nie zaglądać, czy ciągle się boi czyhającego pod nim węża jadowitego i robactwa różnej maści …

Ciamajda
Ciamajda
6 lat temu

No i jak Łukaszek mógłby dobrze zarządzać miastem, jak nie potrafił w Związku Komunikacji.
Całe szczęści, że dostał fuchę i wyemigrował z Olkusza:)

Ela
Ela
6 lat temu

Burmistrzu Piasniku podaj się do dymisji.Jako Włodarz nie potrafisz przyciągnąć żadnego przedsiębiorcy aby zniwelować bezrobocie.Ale łańcuch sobie kupujesz z naszych podatków.Może mieszkańcy złożą się dla Ciebie na tron ze złota który powstanie na rynku.

Ech
Ech
6 lat temu

I tak jest w całej Polsce. Polska to taka płachta materiału, którą każdy łapie swymi łapskami i ciągnie do siebie, by wyrwać z niej najwięcej, jak tylko może. Dlatego ten kraj nigdy nic wielkiego nie osiągnie, poza wielomilionowymi stratami ludzkimi, które zawsze poczytuje sobie za wielkie „pozytywne” osiągnięcie. Ale tak widocznie musi już być i pewnie trzeba się z tym pogodzić. Nie ma się więc czego dziwić, że co normalniejsi wyjeżdżają stąd w beznadziei na jakąkolwiek normalność.

ELF
ELF
6 lat temu

PIS w Olkuszu trzeba rozwiązac

ED
ED
6 lat temu

PISIORY WY JUŻ NIC NIE OSIĄGNIECIE

edziu
edziu
6 lat temu

mija 2 rok rządów Piasnika i oprócz skłócenia się ze wszystkimi Burmistrzami, Województwem/ PRZEKAZANIEM WŁADZY DUDKIEWICZOWI oraz pseudo zmianami na stanowiskach kierowniczych, to nic nie zrobił, a najgorsze jest to że nie ma żadnego planu i pomysłu. Na koniec kadencji okaże się że nic nie jest opracowane, albo są jakieś rzeczy które nic nie znaczą i nie mają wpływu. Ten człowiek zamiast zajmować się pracą i pomysłami co zrobić żeby Olkuszowi żyło się lepiej, to on zajmuje się co zrobić żeby jednego czy drugiego wypie…..lić z pracy… 🙂

MarekM
MarekM
6 lat temu

Popieram w pełni burmistrza Piaśnika, widać, że chce dobrze dla mieszkańców.
Właściwy człowiek na właściwym miejscu, brawo!

wynocha do stodoły
wynocha do stodoły
6 lat temu

[quote name=”G.K”]Rozwalić Związek i Wodociągi i zbudować na nowo z nowymi ludźmi młodymi, nieskorumpowanymi.[/quote]
poszedłbym dalej- wyrzucić Piasnika z urzędu bo stracimy ostatnią okazje na pozyskanie środków zewnętrznych z UE! To ostatnie lata programowania a Olkusz nie pozyskuje dużej kasy na inwestycje i mydli ludziom oczy chodniczkami. Za 2 lata będziemy zyć kostką brukową bo nic w tym mieście nie trzeba dla Romana i jego armii sołtysów z rady miejskiej

edziu
edziu
6 lat temu

1) Właśnie dzięki temu że każda Gmina ma prawo głosu i swojego przedstawiciela, nie ma możliwości władzy dyktatorskiej jeśli zostanie wybrany niekompetentny burmistrz – tak jak Piaśnik – przez to Piaśnika hamują z wieloma debilnymi pomysłami, które niszczą.
2) Piaśnik chwali się że rozmawia i nie może dojść do porozumienia….hm…… można rozmawiać…. i rozmawiać tak jak to robi Piaśnik, czyli ze wszystkimi się skłócić itd….więc chwalenie się tym że rozmawia….ludzie dajcie spokój – kabaret.
3) Nie napisze jakimi kryteriamy się kierował przyjmując kmitę ? hmm…. czyżby był to spokój Radnych, a nie kompetencje.
4) I tak wszystkim rządzi Dudkiewicz, więc apel do radnych żeby nie dać rządzić Dudkiewiczowi w kolejnym zakładzie. Za niedługo będą Wodociągi i Dudek będzie miał wszystko od ZGK, TBS, PWiK , UMiG – jego dwie firmy „Rodzinne” – bedzie sobie robił przetargi jak tylko chciał, wkładał tam swoich ludzi, to dopiero będzie SITWA jakiej nie było w Olkuszu. A tak się nienawidzili z Piaśnikiem, Sądami się straszyli…..echhh

propozycja
propozycja
6 lat temu

ja proponuje usunąc połowę z 14 kierowników w PWiKu. Dlaczego nasz burmistrz walczy z układami, jak słucha podszeptów z Kluczewskiej a wkłada człowieka bez wykształcenia na specjalnie stworzone stanowisko kierownicze w wodociągach. Nie jest tajemnicą, że zkg to preludium dla obsadzania stanowisk własnie w PWiK.

G.K
G.K
6 lat temu

Rozwalić Związek i Wodociągi i zbudować na nowo z nowymi ludźmi młodymi, nieskorumpowanymi.

ddd
ddd
6 lat temu

brawo panie burmistrzu zrób pan wreszcie porządek w tych instytucjach

BlaBlaBla
BlaBlaBla
6 lat temu

Chusteczkę podać do wytarcie łez?

Sylwia
Sylwia
6 lat temu

Burmistrz kłamie mieszkańców że Związek Komunalny Gmin chce podwyżki biletów.Włodarz miasta dąży do likwidacji Komunikacji ponieważ zamiast autobusów będą jeździć busy.Zostaną zlikwidowane ulgi dla seniorów a także dla młodzieży szkolnej.Pan Piasnik nic dobrego dla mieszkańców nie zrobił tylko wszystko chce niszczyć.Gdzie powstał zakład pracy aby zmniejszyć bezrobocie w Gminie.

Zzzzz
Zzzzz
6 lat temu

No i jak Łukaszek mógłby dobrze zarządzać miastem, jak nie potrafił w Związku Komunikacji.
Całe szczęści, że dostał fuchę i wyemigrował z Olkusza:)

olkuszanin12
olkuszanin12
6 lat temu

cytuję kretyna jakiś tam tom b Człowieku, czy ceny biletów a przede wszystkim ceny wody i ścieków nie są sprawami miasta i jego mieszkańców? Każdy chociasz trochę inteligentny pozytywnie odpowie na to pytanie, ale tobie brakuje chociasz troszkę inteligencji.
Ja nie muszę szukać inteligencji bo ją mam w sobie a ty jej nie masz i nie będziesz miał 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

matura to bzdura
matura to bzdura
6 lat temu

Człowieku, czy ceny biletów a przede wszystkim ceny wody i ścieków nie są sprawami miasta i jego mieszkańców? Każdy chociasz trochę inteligentny pozytywnie odpowie na to pytanie, ale tobie brakuje chociasz troszkę inteligencji.

Problem w tym, że burmistrz okłamuje mieszkańców miasta i gminy, gdyż nie zaproponowano podniesienia cen biletów z sołectw do Olkusza, a jedynie obniżono ceny wszystkich biletów do 1zł na terenie miasta Olkusz. Jesli ktoś całe zycie robił jedynie wentylatory albo jest kierownikiem ds. mioteł w w gimnazjum to może traktować taką sama cene biletu za podwyżkę. Ale faktycznie matura to bzdura

Młody
Młody
6 lat temu

Jeżeli to są sprawy Związku Komunalnego Gmin to dyktatorskie zapędy burmistrza jednej gminy wcale mnie nie przekonują, może więc burmistrz Olkusza obroni swoją nieomylność i wyjaśni publicznie czym się kierował że w konsekwencji jego decyzji przewodniczącym ZKG powołano Łukasza Kmitę no i dlaczego teraz wybrał i wskazał jako najbardziej kompetentnego do pełnienia tej funkcji, Stanisława Łydkę …

TomB
TomB
6 lat temu

[quote name=”olkuszanin12″]BURMISTRZU BURMISTRZU BURMISTRZU ZAJMIJ SIĘ MIASTEM TZN. żeby było bezpiecznie ,czysto , było gdzie zaparkować legalnie nie na zakazie a nie PERSONALIAMI !!!!!!!
bo nic do tej pory nie zrobiłeś?????? a ty tylko myślisz jakby tu wywalić tego a tego prezesa
weź się do roboty nie myśl już o łańcuchu koniec kropka……… 😆 😆 😆 :lol:[/quote]
[quote name=”olkuszanin12″]BURMISTRZU BURMISTRZU BURMISTRZU ZAJMIJ SIĘ MIASTEM TZN. żeby było bezpiecznie ,czysto , było gdzie zaparkować legalnie nie na zakazie a nie PERSONALIAMI !!!!!!!
bo nic do tej pory nie zrobiłeś?????? a ty tylko myślisz jakby tu wywalić tego a tego prezesa
weź się do roboty nie myśl już o łańcuchu koniec kropka……… 😆 😆 😆 :lol:[/quote]
Człowieku, czy ceny biletów a przede wszystkim ceny wody i ścieków nie są sprawami miasta i jego mieszkańców? Każdy chociasz trochę inteligentny pozytywnie odpowie na to pytanie, ale tobie brakuje chociasz troszkę inteligencji.

przypadeq?
przypadeq?
6 lat temu

czy to przypadek że jednego dnia artykuł sponsorowany smaruje burmistrz Piaśnik a już następnego jego gwardia przyboczna w osobach sołtysów ?
Musi to być jakiś poważny układ skoro tak trzymają się w kupie (dobre określenie) i mają podobne pomysły na kontakt ze swoimi mieszkancami 🙂
Proszę o napisanie nowego członka komisji rewizyjnej ile pieniązków ze srodków zewnętrznych uzyskała wasza koalicja w 2015 roku, a ile proponujecie pozyskac w 2016? Bo z tego co wiem to jestesmy w szarym ogonku województwa. Do pracy wiejscy populiści!

olkuszanin12
olkuszanin12
6 lat temu

BURMISTRZU BURMISTRZU BURMISTRZU ZAJMIJ SIĘ MIASTEM TZN. żeby było bezpiecznie ,czysto , było gdzie zaparkować legalnie nie na zakazie a nie PERSONALIAMI !!!!!!!
bo nic do tej pory nie zrobiłeś?????? a ty tylko myślisz jakby tu wywalić tego a tego prezesa
weź się do roboty nie myśl już o łańcuchu koniec kropka……… 😆 😆 😆 😆

skończ burmistrzu
skończ burmistrzu
6 lat temu

CZY TO JEST OGŁOSZENIE UMIGU OLKUSZ?
NIE ! TO JEST POLITYCZNY ARTYKUŁ ROMANA PIAŚNIKA, który płacze nikt nie chce się z nim już bawić.
PRZESTAŃ WYDAWAĆ MOJE PIENIĄDZE NA WYPOCINY WYDZIAŁU PROPAGANDY!