herb olkusza

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz ogłasza konsultacje społeczne w sprawie propozycji logo Olkusza. Otwarte spotkanie z Mieszkańcami Gminy Olkusz odbędzie się 14 listopada 2016 r. o godz. 15:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, Rynek 1, 32-300 Olkusz.
Celem konsultacji społecznych jest:
– przedstawienie graficznej koncepcji logo Olkusza,
– wyjaśnienie przyczyn wprowadzenia logo,
– wytłumaczenie znaczenia logo,
– poznanie opinii mieszkańców Gminy Olkusz na temat propozycji logo Olkusza,
– zapoznanie się z alternatywnymi projektami, jeśli takie zostaną przedłożone,
– przedyskutowanie propozycji zmian w logo

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Omarr
Omarr
6 lat temu

[quote name=”kfadrat”]Ludzie w tym miescie są smieszni. Urzednicy nic nie robia to jest zle. Robia i Chca sie spotkac i pogadac zasiegnac opinii to wiadro pomyj profilaktycznie musi byc. mam wrazenie, ze jest tutaj grupa ludzi którym ciagle nic nie pasuje. zrobcie cos dla tego miasta wreszcie a nie siedzcie na tym forum bo wam sie w glowach lasuje.[/quote]
Ja znam tych co te pomyje wylewają. To nieudacznicy z ostatnich wyborów co wszystko przegrali. On tak będą do końca kadencji. Nic nie znaczą w mieście, to chociaż krwi napsują innym. Ot Misiewicze.

logoTYP
logoTYP
6 lat temu

Kolejny problem stworzony przez stałych bywalców Przeglądu Olkuskiego. Chcą zrobić logo – proszę bardzo – czemu nie? Kto zainteresowany może iść i pogadac albo dać swoją koncepcję. Tylko właśnie – czy ktoś ma swoją koncepcję? Pewnie nie ma ale można poopluwać. Ja się nie wybieram na konsultacje bo się na tym nie znam i nie mam zamiaru zabierac glosu. Pomysł z logiem dobry bo duzo miast ma i czemu Olkusz ma być gorszy.

kfadrat
kfadrat
6 lat temu

Ludzie w tym miescie są smieszni. Urzednicy nic nie robia to jest zle. Robia i Chca sie spotkac i pogadac zasiegnac opinii to wiadro pomyj profilaktycznie musi byc. mam wrazenie, ze jest tutaj grupa ludzi którym ciagle nic nie pasuje. zrobcie cos dla tego miasta wreszcie a nie siedzcie na tym forum bo wam sie w glowach lasuje.

Ecik
Ecik
6 lat temu

Uczcie się mili Państwo, jakie są najważniejsze problemy naszego miasta: łańcuch na burmistrza, teraz logo, walka o wpływy w radzie, a działania zmierzające do tworzenia miejsc pracy aby przynajmniej część młodych w Olkuszu pozostała, to za trudne działania dla obecnych włodarzy. A może tak należałoby walczyć o obwodnicę eliminującą przerażający ruch tranzytowy przez centrum miasta?

Konsultacja 17:00
Konsultacja 17:00
6 lat temu

No to chyba niezbędna jest presja społeczno-medialna na urząd, aby konsultacje społeczne odbyły się o godzinie 17:00.

zboczek
zboczek
6 lat temu

cały czas twierdzę, że skoro Olkusz leży nad Babą, to najlepszym logiem byłaby sylwetka gołej baby, takiej pulchnej, z porządnymi, zaokrąglonymi biodrami i dużym biustem, nie jakieś tam fitness i anoreksja! w uczciwych konsultacjach społecznych mój projekt dostałby 90% głosów… a tak to znowu będziecie mieć strzałki i kółeczka, jak w harcerskiej grze w podchody! burmistrz musi odejść! jak Balcerowicz! 😆

ttt
ttt
6 lat temu

Jeśli logo Olkusza miałby zostać projekt sprzed pięciu lat, czyli znak drogowy (o wartości 8 tysięcy) „droga jednokierunkowa”, docięty po bokach w nader symboliczny zarys postaci dwóch gwarków, w charakterystycznych kapturach na głowach, którzy, skierowani twarzami do siebie, z wyraźnym zapałem oddają się przyjemności prowadzenia zajadłej pyskówki, to ja dziękuję. Co tu konsultować?

cba
cba
6 lat temu

Przyznam że nie czytałem objaśnienia o logo które napisał Młody. Obwieszczenie Umigu dało mi wrażenie już z góry powiedzmy ustalonej decyzji w tej sprawie za co przepraszam tym bardziej nie wiadomo mi było o konkursie z przed pięciu lat. Ale link który zamieścił Luk w którym znajduje się grafika utwierdził mnie w przekonaniu że logo nie kojarzy się wcale z miastem Olkusz i gdyby nie napis ”srebrne miasto Olkusz”’ to sama ikonka przypomina bardziej znaczek jakiejś usługi bankowej czy ikonki telefonu komórkowego. Moim zdaniem logo nie jest odpowiednie.

Luk
Luk
6 lat temu
cba
cba
6 lat temu

[quote name=”Peak”]…. Poza tym, o godz. 15 mieszkańcy zazwyczaj pracują, często poza Olkuszem i raczej nikt nie będzie brał specjalnie urlopu na tego typu spotkania,[/quote]

No bo chyba właśnie o to chodzi. A po drugie gdzie jest jakiś konkurs na logo , przecież inne miasta w Polsce ogłaszają takie dla swoich mieszkańców na tego typu rzeczy. A no tak chyba już z góry jest ustalone i wybrane, o i jeszcze jakieś alternatywne projekty się znalazły jakby co, ciekawe jaki to nasz łolkuski celebryta wygrał projekt, łoj łoj cuś tu pachnie nepotyzmem…

Peak
Peak
6 lat temu

W dobie cyfryzacji konsultacje społeczne przeprowadzane przez internet powinny być normą – ale widocznie pojęcie cyfryzacji w naszym mieście jest jeszcze nie do końca rozumiane (wyjątek budżet obywatelski). Poza tym, o godz. 15 mieszkańcy zazwyczaj pracują, często poza Olkuszem i raczej nikt nie będzie brał specjalnie urlopu na tego typu spotkania,

Dżesika od Brajanka
Dżesika od Brajanka
6 lat temu

A dlaczego nie ma konsultacji publicznych m.in. przez internet? Masz ochotę to głosujesz na „tak” czy „nie”, identycznie jak w budżecie obywatelskim. Ale farsa. Przepraszam ale jestem zestresowana bo bój Brajanek ząbkuje.

Zbys
Zbys
6 lat temu

DOBRY to jest pomysł z konsultacjami w tej sprawie. Uważam że mieszkańcy powinni się móc wypowiedzieć w takim temacie a nie jakieś komisje…

koooi
koooi
6 lat temu

OOOo dobry pomysł, przydałoby się 😆 😆 😆 Można gdzies zobaczyc czy na konsultacjach dopiero?

otomo
otomo
6 lat temu

był łańcuch teraz będzie logo….
„doświadczenie” – suma życiowych porażek. Widocznie niektórym nauka idzie ciężko. 🙂

Młody
Młody
6 lat temu

WIOLA WOŹNICZKO
04 GRUDZIEŃ 2011

„Olkusz ma od kilku lat swoje logo….O wyborze zwycięskiego projektu zadecydowała komisja złożona z burmistrza oraz urzędników. Na zwycięski projekt, obok nowego symbolu graficznego, składała się również wizualizacja graficzna materiałów promocyjnych, tablic, miejskich drogowskazów itp. Firma, która wygrała konkurs, otrzymała blisko 8 tys. złotych honorarium. Forma logo nawiązuje do motywu architektonicznego wpisanego w historię Olkusza, w uproszczeniu oddaje symetryczny układ bramy miejskiej. Skierowane ku górze strzały i koło wpisane pomiędzy ich wierzchołki symbolizują wzrost i rozwój oparty na mocnej, stabilnej podstawie. Napis „Olkusz Srebrne Miasto” w kolorze srebra nawiązuje do tradycji miasta związanych z wydobyciem i produkcją srebra. Żółte koło, jako optymistyczny kolorystycznie akcent, podkreśla otwarty, ciepły i gościnny charakter miasta i gminy”…. Ze względu na koszty finansowe do tej pory symbole nie zostały wprowadzone do obiegu publicznego. W przypadku poprawy sytuacji finansowej w naszym budżecie zapewne wrócimy do tematu wykorzystania opracowanych symboli – uważa burmistrz Dariusz Rzepka. Dokładnych kosztów nie podano.”