przedszkole3 1

Już od pół wieku przy ul. Jana Kantego w Olkuszu swój drugi dom znajdują dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego. Okrągły jubileusz istnienia placówki był okazją do świętowania nie tylko przez pryzmat historii, ale także i teraźniejszości, która pokazuje, że „Kornelowcy” mają się naprawdę dobrze.

Nie byłoby jubileuszu gdyby nie rok 1965. To właśnie wtedy, a dokładnie 15 listopada, ówczesne władze miejskie przekazały nowo powstały budynek kierownictwu przedszkola. Inauguracja pierwszego roku szkolnego odbyła się pod kierownictwem Anny Siekacz. Wkrótce na funkcję dyrektora placówki została powołana Krystyna Cembrzyńska. Pani Krystyna ze swojego stanowiska ustąpiła w 1979 r. Zastąpiła ją jej imienniczka – Krystyna Nocoń, która stanowisko dyrektora piastowała przez kolejne 23 lata, aż do roku 2002. Wtedy przedszkolem zaczęła zarządzać Grażyna Kuźniar, którą z dniem 1 września zastąpiła Bożena Urbaniak, pełniąca swoją funkcję aż do dzisiaj.

Od początku działania placówki funkcjonowały w niej przynajmniej cztery oddziały przedszkolne. Obecnie przy ul. Jana Kantego działa pięć grup w różnym przedziale wiekowym. Mimo upływu lat, niezmienna pozostaje misja przedszkola: „Zapewnienie dzieciom wszechstronnego rozwoju, dobrego wychowania, poczucia bezpieczeństwa oraz edukacji, która będzie dla nich przygodą – od poznania siebie do poznania środowiska, w którym żyje”.

przedszkole3 2

O poczuciu bezpieczeństwa i prawdziwej dziecięcej przygodzie mówili podczas gali jubileuszowej wychowankowie przedszkola, którzy teraz już sami przyprowadzają swoje pociechy do „Trójki”. – W naszych wszelkich działaniach zawsze wspomagali nas rodzice. To z rodzicami tworzymy niepowtarzalny klimat naszego przedszkola, gdzie priorytetowymi wartościami są akceptacja, tolerancja, empatia; gdzie najważniejsze jest poszanowanie dobra każdego małego człowieka. A tych młodych ludzi pod swoimi skrzydłami mamy obecnie aż 118 – mówiła w ramach swoistego rewanżu Bożena Urbaniak.

Życzenia oraz symboliczne upominki na ręce dyrektor Urbaniak, oprócz rodziców, złożyli również przedstawiciele władz samorządowych oraz przyjaciół przedszkola. Nie zabrakło gratulacji od burmistrza Romana Piaśnika i posłanki Lidii Gądek. Grzechem przy takiej okazji byłoby zapomnieć o współautorach historii swojego ukochanego przedszkola. Symboliczną czerwoną różą obecne kierownictwo placówki uhonorowało poprzednich pracowników i dyrektorów. Po części oficjalnej nadszedł natomiast czas na prezentacje artystyczne „Kornelowców”.

przedszkole3 3

Ci, swoje występy rozpoczęli od tradycyjnego poloneza. Później próbkę swoich możliwości dały wszystkie roczniki spod znaku Koziołka Matołka. Nie obyło się też bez krakowiaka i wierszyków. A skoro jubileusz i to taki dostojny, obowiązkowy był tort.

W ramach 50-lecia Przedszkola nr 3 odbył się również Piknik Rodzinny.

{joomplu:52921}{joomplu:52890}{joomplu:52887}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
koziołek
koziołek
9 lat temu

Fajna impreza.

flet
flet
9 lat temu

Ma umowę i inne zlecenia to musi robić co każą. Młody a już skażony. Kariery nie zrobi.

Olga
Olga
9 lat temu

Widziałam tam jeszcze innych zaproszonych gości jak : przedstawiciela biura poselskiego pana Osucha, panią Bogumiłę Lasotę, dyrektora A. Feliksika, radnych Gamrata i Masłowskiego i wielu innych np: sponsorów p. Dudka i dyrektorów innych placówek oświatowych a o nich autor nawet jednej literki. Czyżby brak obiektywizmu, czy może profesjonalizmu a może inne czynniki tu działają.