W dniach 25-26 maja 2013 roku , w Witebsku na Białorusi , zostały rozegrane IV Otwarte Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w OYAMA Karate, w konkurencjach: Kata,Semi-Knockdawn i Knockdawn. Wspaniale spisali się zawodnicy Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu -Sempai Kinga Skalniak 2-kyu oraz Sempai Mateusz Zoń 2-kyu, przygotowani przez Sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan, powołani do kadry narodowej przez Zarząd OYAMA PFK na czele z Hanshi Janem Dyduchem 8 dan.
Nasza „złota” dwójka zdobyła 4 medale , Kinga 2 złote w Kata i Kobudo, a Mateusz 1 złoty w Kata i 1 srebrny w Kobudo. To jest nasz najlepszy występ, nikt nie może mówić o przypadku. Oboje ćwiczą prawie 10 lat, są wielokrotnymi Mistrzami Polski. Kinga lubi walkę, na ostatnich Mistrzostwach Polski w Kumite, świetnie sobie radziła, otarła się o strefę medalową. Pełna koncentracja i ogromna wola walki dały przewagę nad swoimi rywalami. Oboje mają znakomitą technikę i bardzo dużą odporność na stres, nie odpuszczają. Emocje są ich atutem. Lata pracy nad swoim ciałem i umysłem, dynamiczne i wyczerpujące treningi przyniosły wspaniały wynik. Kinga Skalniak znalazła się w trójce najlepszych zawodników w Kata i Kobudo reprezentacji Polski, dzięki zdobytym Mistrzostwom Europy w obydwu konkurencjach.

Organizatorem zawodów, w których wystartowało przeszło 320 zawodników, była Białoruska Organizacja OYAMA Karate z Sensei Igorem Yurkewiczem 3 dan na czele. W ME wzięli udział przedstawiciele 13 organizacji knockdawn karate z 8 krajów, w tym z: Rosji, Ukrainy, Białorusi, Estoni, Niemiec, Węgier, Azerbejdżanu i Polski.

W czasie ceremonii otwarcia, Hanshi Jan Dyduch, Dyrektor OYAMA IKF oraz założyciel OYAMA Karate w Polsce i na świecie, podziękował władzom miasta i regionu za objęcie patronatem Mistrzostw Europy. Zawody miały ładna oprawę, licznie przybyli dziennikarze telewizji, radia i prasy.

Bardzo cieszą medale olkuszan, lecz wszyscy jesteśmy dumni z postawy całej reprezentacji Polski. Ogromne emocje towarzyszyły podczas walk naszych zawodniczek i zawodników ze świetnymi i groźnymi zawodniczkami oraz zawodnikami z Rosji oraz innych ekip. Poziom walk w półfinałach i finałach był niezwykle wysoki,  doping – niespotykany, bliskość niezwykle twardo walczących zawodniczek i zawodników bardzo udzielała się wszystkim.

Następne Mistrzostwa Europy w Kijowie (Ukraina) a Puchar Świata w Sankt Petersburgu (Rosja).

Już 08.06.2013 roku wspólnie z MOSiR w Olkuszu pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Dariusza Rzepki, odbędą się V Otwarte Mistrzostwa Jury Krakowsko – Częstochowskiej w OYAMA Karate (Kata oraz Kumite – walki w Lekki-Kontakt, oraz Semi-Knockdawn) , już dziś mamy zgłoszonych ponad 150 zawodników z prawie 10 klubów z Polski.

Serdeczne gratulacje dla naszych Karateków – OSU !!!

Tekst nadesłany przez: Jurajski Klubu OYAMA Karate w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gratulacje
Gratulacje
10 lat temu

Gratulacje 😆