sport plywanie

Choroby wyeliminowały ze startów w Krakowie najlepszych pływaków Omegi Olkusz, a mimo to z zawodów „Pływaj z nami na Koronie”, podopieczni Jerzego Borzęckiego i Przemysława Wójcikowskiego przywieźli 12 medali. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli sobie Aleksander Kuś, Adam Szymanek oraz Katarzyna Jeleń. Cała trójka dwukrotnie stawała na podium. W mitingu wzięło udział 192 zawodników z 19 różnych klubów południowej Polski.

Na dorobek medalowy Omegi złożyło się sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy krążek. Podwójnym złotem może pochwalić się 11-letni Olek Kuś, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej na dystansach 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym. Oprócz niego na najwyższym stopniu podium stanęli” Wiktoria Szymanek, Adam Szymanek, Katarzyna Jeleń i najmłodszy z tego grona, 10-letni Igor Soborski.

Jeleń z Szymankiem mogą pochwalić się również drugimi czasami na 50 i 100 m stylem dowolnym i stylem zmiennym. Dwa srebrne krążki za wyniki czasowe uzyskane na mecie wyścigów na 50 m stylem dowolnym i grzbietowym odebrał Jakub Kluczewski, a zaledwie 9-letnia Julia Janik zanotowała drugi czas w swojej kategorii na 50 m stylem grzbietowym. Pozycje medalowe uzupełniła rówieśniczka Julki, Helena Jarosz – trzecia na 50 m stylem klasycznym.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze