aaa spr piotrcovia

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – SPR Olkusz 30:23 (14:9)

Zmiana trenera miała być dla piłkarek ręcznych olkuskiego SPR-u początkiem lepszych czasów. Dodatkowo zespół Anny Niewiadomskiej został wzmocniony do końca sezonu przez skrzydłową Katarzynę Sadowską. Niestety to nie pomogło. Srebrne Lwice po porażce w Tczewie, przegrały drugi mecz „o wszystko” w Piotrkowie Trybunalskim. Wynik 23:30 już na dobre pogrążył olkuskie szczypiornistki, którym bardzo ciężko będzie się utrzymać w elicie kobiecego szczypiorniaka.

W klubie wszyscy mieli nadzieję, że zasada „nowej miotły” zadziała i tym razem. Niestety szybko okazało się, że Piotrcovia, która jesienią doznała w Olkuszu dotkliwej porażki, jest obecnie zbyt silna, by można mieć nadzieję na drugie w rozgrywkach zwycięstwo. Gospodynie mając w świadomości wagę tego spotkania rozpoczęły bardzo uważnie, imponując przede wszystkim w grze obronnej. Dzięki niezłomnej postawie Beaty Skury i wysokiej skuteczności w ataku, po kwadransie MKS prowadził 8:4. Przewaga miejscowych była na tyle widoczna, że nawet mały przestój w końcówce pierwszej połowy nie miał wielkiego wpływu na rezultat. Po 30 minutach Piotrcovia prowadziła 14:9, a po zmianie stron miała zagrać jeszcze lepiej…

Vladislava Belmas – to nazwisko ukraińskiej rozgrywającej zawodniczki i sztab olkuskiej ekipy zapamiętają na długo. Wszystko przez to, że właściwie w pojedynkę wygrała z SPR-em drugą połowę, rzucając w przeciągu dwóch kwadransów siedem bramek. Po stronie przyjezdnych dwoiły się i troiły Paulina Marszałek z Paulą Przytułą, jednak tego dnia nie były w stanie nic wskórać. Zwycięstwo Piotrcovii pozwoliło jej piłkarkom złapać głębszy oddech przed decydującymi meczami. Najpierw dokończenie ligi, a później faza play-out. Nie jest żadną tajemnicą, że w tym gronie najniżej stoją notowania olkuszanek. Dziewczyny muszą się błyskawicznie podnieść z kolan, bo to już naprawdę ostatni dzwonek do ratowania ekstraklasy.

Piotrcovia: Skura, Opelt – Kucharska (8), Belmas (7), Agova (7), Kopertowska (3), Sobińska (2), Rol, (1), Piecaba (1), Nowak (1), Cieślak, Ivanović, Jałoszewska.

SPR: Hoffman, Wąż – Marszałek (7), Przytuła (6), Wicik (3), Fierka (2), Wcześniak (2), Basiak (2), Sadowska (1), Leńczuk, Nowak, Postołek, Serafimovska.