Do piwnicy po rower
3 grudnia. Choć to nie sezon na przejażdżki jednośladami, nadal nie brakuje amatorów cudzych rowerów. Do takiej kradzieży doszło przy ulicy Strzelców Olkuskich. Nieustalony osobnik ukradł z piwnicy rower o wartości tysiąca złotych. Do pomieszczenia dostał się po zerwaniu skobla kłódki.
„Zżarło” karoserię
4 grudnia. Za zniszczenie dwóch samochodów odpowie mieszkaniec Ryczówka. Mężczyzna polał karoserię dwóch aut żrącą substancją. Właściciel wycenił straty na 3 tys. złotych.
Monitoring nie uchronił kamer
8 grudnia. Miały strzec bezpieczeństwa, a zostały skradzione. Kamery monitoringu zniknęły z budynku przedszkola przy ulicy Głównej w Bolesławiu. Trwa ustalanie strat.

Zniknęło radio i paliwo
8 grudnia. Nieustaleni sprawcy włamali się do fiata cinquecento zaparkowanego przy ulicy Wiśniowej w Bukownie. Do środka dostali się, wyłamawszy zamek w drzwiach. Ukradli radiomagnetofon i 15 litrów paliwa. Mieszkaniec Bukowna szacuje straty.
Potrącił dwie dziewczynki
9 grudnia. Do wypadku doszło na ulicy Biema w Olkuszu. Kierujący bmw mieszkaniec Braciejówki potrącił dwie trzynastolatki, które przechodziły przez oznakowane przejście dla pieszych. Obie z ogólnymi obrażeniami ciał trafiły do szpitala w Olkuszu.
„Pijana” dewastacja
10 grudnia. W ręce mundurowych wpadło dwóch 20-letnich mężczyzn. Mieszkaniec Olkusza i jego kompan z Rabsztyna niszczyli ogrodzenie na terenie budowy przy ulicy Górniczej w Olkuszu. Do czynu zagrzewał ich alkohol – każdy z nich miał w organizmie po półtora promila alkoholu.
Przez okno po pieniądze
11 grudnia. 15 tysięcy złotych i złotą biżuterię ukradli nieznani sprawcy z prywatnego domu w wiosce Porąbka. Złodzieje dostali się do środka po wyjęciu okna na parterze budynku. Splądrowali pomieszczenia i wynieśli cenne przedmioty.
Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia w Gołaczewach. Także tu złodzieje dostali się do domu, wyważywszy okno. Ukradli 26 tys. złotych w gotówce oraz kolekcję znaczków i srebrnych monet.
Kradzież na szlaku
12 grudnia. 100 metrów trakcji wysokiego napięcia zniknęło na szlaku kolejowym w Kolbarku Młynach. PKP szacuje straty wyrządzone przez nieustalonych sprawców.
Wpadł wandal
12 grudnia. Policjanci zatrzymali 24-letniego wandala. Olkuszanin uszkodził dwa auta na ulicy Staszica w tym mieście. Zarysował powłokę lakierniczą forda escorta i polał farbą volkswagena transportera. Straty sięgnęły 3,6 tys. złotych.
Wyskoczył przez okno
12 grudnia. Ze złamaną ręką, urazem głowy i podejrzeniem urazu kręgosłupa trafił do szpitala mężczyzna, który wyskoczył z czwartego piętra bloku przy ulicy Strzelców Olkuskich. Policja ustala, czy wyczyn 32-latka był próbą samobójczą.

Stracił na wymianie
14 grudnia. Mieszkaniec Wolbromia zawiadomił policję o oszustwie przy sprzedaży waluty. Mężczyzna sprzedał 615 euro nieznajomemu, który w zamian wręczył zgłaszającemu banknot o nominale 100 zł i 10 banknotów o nominale 1 dolara, w wyniku czego zgłaszający poniósł stratę w wysokości 2,6 tys. zł.
Zniknęły obciążniki
15 grudnia. Siedem sztuk obciążników trakcji energetycznej skradziono na szlaku kolejowym w wiosce Jeżówka. Nieznani sprawcy zdemontowali elementy słupów trakcyjnych. Spółka PKP wyceniła straty na 630 złotych.
Wpadł w gości i ukradł
15 grudnia. Policja zatrzymała mieszkańca Krzywopłot, który wykorzystując nieuwagę znajomego, ukradł mu telefon o wartości 800 złotych. Aparat zniknął z mieszkania mężczyzny z Zedermana przy ulicy Polnej w Olkuszu.
Na “wnuczkę”
15 grudnia. Po raz kolejny okradziono starsze osoby przy pomocy metody “na wnuczka”. Pieniądze straciła 83-letnia olkuszanka z ulicy Baczyńskiego, która uwierzyła, że oszustka jest członkiem jej rodziny. Poszkodowana straciła 1,5 tys. złotych. Do podobnego zdarzenia doszło przy ulicy Łukasińskiego. 81-letni olkuszanin oddał kobiecie podającej się za jego kuzynkę 18 tysięcy złotych.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o