Straszył kobietę bombą
11 listopada. Niecodzienne zgłoszenie dostali policjanci z Olkusza od mieszkańca Witeradowa. Mężczyzna powiadomił mundurowych, że nieznany sprawca zadzwonił do znajomej z informacją, że pod jej domem znajduje się ładunek wybuchowy. Służby ratownicze szukały bomby, ale jak można się domyślić, alarm okazał się fałszywy.
Wymusił pierwszeństwo
11 listopada. Jedna osoba została ranna w wypadku, do jakiego doszło na skrzyżowaniu ulic Dwudziestu Straconych i Ogrodowej w Olkuszu. Kierujący fiatem seicento mieszkaniec Stogniowic, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w stronę Klucz volkswagenowi polo. W wyniku zdarzenia pasażer seicento, mieszkaniec Szczytników, doznał złamania żeber oraz ogólnych potłuczeń i trafił do szpitala.

Po pijanemu w ogrodzenie
14 listopada. Na ulicy Kolejowej w Jaroszowcu kierujący volkswagenem wjechał w ogrodzenie posesji. W pojeździe policjanci zastali pijaną pasażerkę, która miała około 1,15 promila alkoholu w organizmie, a  przy samochodzie stojącego mężczyznę, który był jeszcze bardziej nietrzeźwy. Jak pokazał wynik badania, miał około 1,80 promila alkoholu. Kobieta trafiła do szpitala, a mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Trwa ustalanie, kto kierował samochodem.
Przewrócił się na motorowerze
16 listopada. Dwóch chłopców zostało rannych w wypadku, do jakiego doszło na ulicy Osieckiej w Olkuszu. Kierujący motorowerem 18-letni mieszkaniec Zimnodołu stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. Obrażeń ciała doznał także pasażer. Obaj trafili do szpitala.
„Na bani” rowerem
16 listopada. Na ulicy Hutniczej w Chechle policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca wsi, który jechał rowerem po pijanemu. W organizmie miał prawie trzy promile alkoholu. Na tym nie koniec. Rowerzysta naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o